» Archiwum 2015

Staż w Austrii
26 kwietnia - 9 maja 2015 r.

Kolejna grupa uczniów klasy I Teu Natalia Kowalczyk, Anna Nowakowska, Dawid Łucki i Damian Kowalczyk wraz z opiekunem p. Markiem Gawlikiem w dniach od 26 kwietnia do 9 maja 2015 roku w ramach projektu "PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce" realizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii z siedzibą w Kielcach, którego nasza szkoła jest partnerem, odbyła zagraniczną praktykę zawodową w Europäisches Zentrum für Erneuerbare Energie Güssing GmbH w Austrii.

W ramach praktyki uczniowie wraz z opiekunem uczestniczyli w zajęciach teoretycznych, zajęciach praktycznych, treningach praktycznych i wycieczkach studyjnych z zakresu odnawialnych źródeł energii, w szczególności: fotowoltaiki, solartermii, technologii solarnych, pomp ciepła, instalacji solarnych na biomasę. Podczas praktyki odbyły się także wycieczki zawodowe i wyjazdy studyjne do elektrowni na biomasę, biogazowi w Stern, firmy produkującej urządzenia z zakresu odnawialnych źródeł energii Hertz Energietechnik Pinkafeld. Staż zakończył się testem sprawdzającym, który zaliczyli wszyscy uczestnicy wyjazdu. Zajęcia odbywały się w godzinach d 9 do 17 z przerwą na obiad. W dniach wolnych od zajęć dydaktycznych została zorganizowana wycieczka do Wiednia i wycieczka do zamku w Güssing.