» Archiwum 2013

IV Przegląd Ostrowieckich Talentów
Ostrowiec Św. - kino "Etiuda"- 26.04.2013 r.

Dnia 26.04.2013 r. odbył się IV Przegląd Ostrowieckich Talentów: "Tańczycie, śpiewacie i gracie - miejsce na scenie macie!". Celem tego przedsięwzięcia była promocja uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu ostrowieckiego utalentowanych w różnych dziedzinach, wyszukiwanie młodych talentów, rozbudzenie wrażliwości muzycznej oraz zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w kulturze a także integracja społeczności uczniowskiej tychże szkół.

Przegląd organizowany był w kinie "Etiuda" przez zeszłorocznych zwycięzców, czyli ostrowieckie gimnazja - PG 4 i PG 5. Podczas konkursu publiczność miała okazję podziwiać zdolności artystyczne ostrowieckich uczniów w różnych kategoriach: taniec, śpiew, gra na instrumencie oraz open (umiejętności recytatorskie, wyczyny sportowo - akrobatyczne i zdolności manualne) Zespół Szkół nr 3 reprezentowali: Agata Domagała - kl. 2 Tlo , Janek Markot - kl. 2 Tl, Dominik Nowakowski - kl. 2 Tm, Michał Szczepański - kl. 1 Te oraz Piotr Buczkowski - kl. 3 Tia. Opiekunem uczestników była p. Katarzyna Pastuszka.

Gościnnie, jako laureatka poprzedniego konkursu wystąpiła uczennica naszej szkoły - Klaudia Sadło - kl. 1 Tl, prezentując układ taneczny. Poszukując "zjawisk artystycznych" jury oceniało: dobór repertuaru, umiejętności artystyczne wykonawców, poziom interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny. Ostrowiecka młodzież to młodzież niezwykle utalentowana, tak więc nasi koledzy musieli zmierzyć się z silną konkurencją, jednak naszemu zespołowi w składzie: Janek Markot, Dominik Nowakowski, Michał Szczepański oraz Piotr Buczkowski nic nie stanęło na drodze do zwycięstwa i zajęli oni I miejsce w Przeglądzie w kategorii śpiew i gra na instrumencie, zdobywając statuetkę i liczne nagrody. Zwycięstwo naszych uczniów jest dużym wyróżnieniem, tradycyjnie więc, mamy zaszczyt organizacji kolejnego "Przeglądu Ostrowieckich Talentów" w roku szkolnym 2013/2014, tak więc zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie już za rok.

Przypominamy, iż THM po raz drugi ma zaszczyt być organizatorem imprezy, bowiem w roku szkolnym 2011/2012 "Przegląd Ostrowieckich Talentów" odbywał się właśnie w auli naszej szkoły. Z tego wynika, iż THM to niezliczone talenty, także artystyczne...