» Archiwum 2006

Laureaci wiedzy technicznej 2006
XXXII OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ - Radom 25.03.2006

Finał kolejnej XXXII Olimpiady Wiedzy Technicznej odbył się w Radomiu w dniach 24-26 marca 2006r. 25 marca 2006r. na Politechnice Radomskiej odbyło się uroczyste otwarcie Centralnego Finału XXXII Olimpiady Wiedzy Technicznej. Otwarcia dokonali: mgr inż. Karol Semik - dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (146 finalistów i laureatów OWT), prof. dr hab. inż. Wojciech Radomski - Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy Technicznej oraz prof. dr hab. inż. Mirosław Luft - rektor Politechniki Radomskiej.

Wśród zaproszonych na uroczyste otwarcie gości znalazł się m.in. nauczyciel ZS3 mgr inż. Radosław Moskal, szkoły, która brała udział we wszystkich edycjach Olimpiady Wiedzy Technicznej i może pochwalić się dorobkiem 76 finalistów i laureatów tejże olimpiady. Należy zaznaczyć, że nasza szkoła jest na II miejscu w Polsce pod względem liczby finalistów i laureatów zawodów centralnych OWT. Żadna z ostrowieckich szkół technicznych nie może się z nią pod tym względem równać. Ustępujemy tylko VI Liceum Ogólnokształcącemu im. Jana Kochanowskiego z Radomia. Jeżeli jednak weźmie się pod uwagę grupę elektryczno-elektroniczną, to jesteśmy bezsprzecznie na I miejscu w Polsce.

Zawody przeprowadzono w dwóch grupach: elektryczno-elektronicznej oraz mechaniczno-budowlanej. Wzięło w nich udział 50 uczniów z całej Polski.

Piotr Nowicki z opiekunem p. Radosławem Moskalem
PIOTR NOWICKI Z OPIEKUNEM

W grupie elektryczno-elektronicznej startowało 28 uczniów, zaś w grupie mechaniczno-budowlanej 22 (w tym 13-tu z VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego z Radomia).

W Zawodach Okręgowych XXXII OWT w Kielcach, które odbyły się 20.01.2006r. na Politechnice Świętokrzyskiej, wzięło udział 40 uczniów w obu grupach. Jedyną reprezentację naszego miasta, a tym samym ekipę Zespołu Szkół nr 3 w grupie elektryczno-elektronicznej stanowiło 10 uczniów: Piotr Nowicki (laureat XXXI OWT), Przemysław Słomka (finalista XXXI OWT), Łukasz Sala, Adam Nowakowski, Michał Majewski, Kamil Skrzyniarz z kl. IV Teb, Marcin Oleksiak z kl. IV Tea; Jakub Sobański, Jacek Szczepański z kl. III Tea i Łukasz Zalewski z kl. III Teb (wszyscy uczniowie z klas technik elektronik).

W Zawodach Centralnych XXXII OWT naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IV Teb (technik elektronik) Piotr Nowicki (laureat poprzedniej XXXI OWT - 7 miejsce w Polsce) z opiekunem mgr inż. Radosławem Moskalem, który przygotowywał Go do występów w Zawodach Okręgowych oraz Centralnych XXXII Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Oprócz Piotrka drugim reprezentantem naszego województwa był Damian Wilczyński uczeń z Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach.

W pierwszym dniu zawodów, które odbywały się na Politechnice Radomskiej, uczniowie musieli z trzech przygotowanych przez komisję zadań wybrać dwa i rozwiązać je w ciągu 4 godzin. Po takim wysiłku umysłowym organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników m.in. zwiedzanie zakładu nowoczesnych technologii obróbki metali - RADMOT. Drugi dzień zawodów odbył się w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Uczniowie w ciągu 3 godzin musieli rozwiązać zadanie problemowe.

Piotr Nowicki jak i wszyscy uczniowie - uczestnicy finału XXXII OWT, zapewnili sobie wolny wstęp na wszystkie kierunki, wszystkich uczelni technicznych w kraju.

Należy przypomnieć, że to już trzeci indeks Piotrka. Dwa zdobył w zeszłym roku szkolnym.

M. Gajewski i R. Moskal z finalistami OWT grupy E-E
FINALIŚCI OWT 2003 Z OPIEKUNAMI

To nie pierwszy sukces naszych uczniów w tej olimpiadzie. W finale XXIX OWT wystąpiło 5 uczniów - czterech w grupie elektryczno-elektronicznej i jeden w mechaniczno-budowlanej; w finale XXX OWT - 5 uczniów w grupie elektryczno-elektronicznej, zaś w finale XXXI OWT - 4 uczniów w tej samej grupie.

Laureatami olimpiady zostali: w 2002r. - Kamil Lewandowski (III miejsce w Polsce), w 2004 r. - Łukasz Dunal (VI miejsce w Polsce), w 2005 r. - Piotr Nowicki (VII miejsce w Polsce). Zobacz osiągnięcia naszych uczniów w olimpiadach technicznych..