» Archiwum 2005

Laureaci wiedzy technicznej 2005

Doskonale spisali się uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu w XXXI Olimpiadzie Wiedzy Technicznej. W gronie 56 finalistów krajowych olimpiady znalazło się aż 4 uczniów ostrowieckiej szkoły: Paweł Majka, Łukasz Kukiełka, Piotr Nowicki i Przemysław Słomka. Dawne Technikum Hutniczo - Mechaniczne nadal utrzymuje bardzo wysoki poziom przygotowania młodzieży. Należy do najlepszych szkół technicznych w kraju.

W tym roku finał Olimpiady Wiedzy Technicznej odbył się w Zielonej Górze. Głównymi organizatorami tej imprezy byli: Lubuski Komitet Okręgowy OWT oraz Uniwersytet Zielonogórski w Zielonej Górze. Uroczystego otwarcia centralnego finału XXXI olimpiady dokonali prof. dr hab. inż. Wojciech Radomski - przewodniczący Komitetu Głównego OTW i prof. dr hab. Michał Kisiewicz - rektor UZ. Wśród zaproszonych gości na uroczyste otwarcie tegorocznej olimpiady był nauczyciel ZS Nr 3 w Ostrowcu i wychowawca wielu naszych olimpijczyków, mgr inż. Radosław Moskal.

Zawody prowadzono w dwóch grupach: elektryczno - elektronicznej i mechaniczno - budowlanej. W tej pierwszej ostrowczanie stanowili najliczniejszą ekipę. Na 32 finalistów aż 4 przyjechało z ZS Nr 3 z Ostrowca. Nasi uczniowie praktycznie reprezentowali także województwo, bowiem oprócz nich w grupie elektryczno - elektronicznej znalazł się tylko jeden uczeń z Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach.

W pierwszym dniu zawodów uczniowie musieli wybrać i rozwiązać dwa z trzech zadań przygotowanych przez komisję. Mieli na to 4 godziny. W drugim dniu olimpiady w ciągu 3 godzin musieli rozwiązać 2 zadania problemowe.

Nasi finaliści: Paweł Majka z klasy V Tea, Łukasz Kukiełka z kl. V Tea, Piotr Nowicki z kl. III Teb oraz Przemysław Słomka - kl. III Tea zapewnili sobie wolny wstęp na wszystkie kierunki uczelni technicznych w kraju.

Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów - Sandomierz 2005
WRĘCZENIE STYPENDIÓW NAUKOWYCH 2005

Uczniowie ZS Nr 3 zdominowali wcześniej zawody okręgowe XXI OTW w Kielcach. Reprezentacja dawnego technikum liczyła tam aż 14 uczniów. Oprócz wymienionych już finalistów w Kielcach wystąpili: Rafał Kot, Łukasz Gabryś, Marcin Mazur, Łukasz Sala, Adam Nowakowski, Kamil Skrzyniarz, Jakub Sobański, Sylwester Ładak, Michał Polak i Konrad Sady.

Należy w tym miejscu wspomnieć o nauczycielach, którzy tak znakomicie przygotowali naszych reprezentantów. We wspólnym sukcesie ZS Nr 3 mieli swój udział: Radosław Moskal, Wacław Kołodziejczak, Zbigniew Kaleta, Michał Gajewski, Dariusz Granat, Robert Warda, Witold Rogowski, Krzysztof Pierzchała, Alicja Zielińska, Krystyna Walczyk i Janusz Zieliński.

Uważam, że mieszkańcy Ostrowca powinni być dumni z tak zdolnych i pracowitych młodych ludzi. Nasi uczniowie stworzyli na arenie ogólnopolskiej doskonały wizerunek naszego miasta - mówi opiekun olimpijczyków, Radosław Moskal.