Dzisiaj jest .
 
» Archiwum 2006


 

Technikum po ZSZ

Z końcem kwietnia 2006r. mury ZS3 opuścił ostatni rocznik Technikum Hutniczo-Mechanicznego na podbudowie ZSZ. Były to 2 ostatnie klasy kształcące w zawodach technik elektronik (kl. 3Te/3 - wychowawca p. Witold Rogowski) i technik elektryk (kl. 3Tel/3 - wychowawca p. Igor Paluch). Szkoła kształciła głównie absolwentów naszej szkoły zawodowej, mieszczącej się przy ul. Sandomierskiej 26. Zajęcia uczniów z Technikum Hutniczo-Mechanicznego na podbudowie ZSZ prowadzone były przy ul. Sandomierskiej 26, z wyjątkiem 2 ostatnich lat, kiedy to klasy przeniesiono do bydynku przy rondzie.

Warsztaty Zespołu Szkół Nr 3
WARSZTATY ZS3 PRZY UL. SANDOMIERSKIEJ 26

Technikum na podbudowie zasadniczej szkoły zawodowej było szkołą 3 letnią kształcącą w zawodach:

# technik elektronik (specjalności: systemy i sieci komputerowe lub elektronika ogólna). Na tym kierunku uczniowie zdobywali wiedzę z zakresu: diagnostyki sprzętu komputerowego i audiowizualnego, instalacji i konfiguracji sieci komputerowych, programowania mikroprocesorów, projektowania urządzeń elektronicznych, układów analogowych i cyfrowych, podstaw elektrotechniki i elektroniki, miernictwa elektrycznego i elektronicznego, podstaw automatyki, projektowania i serwisu urządzeń audiowizualnych, itp.

Warsztat elektroniczny
WARSZTAT ELEKTRONICZNY

# technik elektryk (specjalności: energoelektronika lub elektroenergetyka lub maszyny elektryczne lub instalacje elektryczne). Absolwenci tego kierunku posiadali wiedzę z zakresu systemów automatyki, maszyn elektrycznych, instalacji elektrycznych, obsługi modułów logicznych, sterowników programowalnych i falowników. Uczniowie w trakcie nauki mogli uzyskać uprawnienia elektroenergetyczne SEP do 1kV.

Budynek Technikum po ZSZ ul. Sandomierska 26a
BUDYNEK TECHNIKUM PO ZSZ

# technik mechanik (specjalności: obróbka skrawaniem z elementami programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie lub mechanika precyzyjna i automatyka lub obsługa i sterowanie układów pneumatycznych i hydraulicznych). Absolwenci tego kierunku posiadali wiedzę z zakresu: rysunku technicznego, mechaniki technicznej, podstaw technologii maszyn, maszynoznawstwa ogólnego, podstaw konstrukcji maszyn, podstaw eksploatacji maszyn, elektrotechniki i elektroniki oraz automatyki i robotyki.

Pracownia metrologii warsztatowej
PRACOWNIA METROLOGII WARSZTATOWEJ

Uczniowie wybierali specjalność w danym zawodzie w klasie drugiej lub trzeciej. Pierwszeństwo w przyjęciu do 3 letniego technikum mieli uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej mieszczącej się w naszej szkole.

Podczas zajęć uczniowie mogli korzystać z pracowni do ćwiczeń praktycznych:
- pracowni komputerowej
- pracowni elektroniki ogólnej
- pracowni automatyki i robotyki
- pracowni metrologii warsztatowej
- pracowni energoelektroniki
- warsztatów elektryczno-mechanicznych
- i innych.

Pracownie te już wóczas wyposażone były w nowoczesne urządzenia i przyrządy powszechnie stosowane w przemyśle: oscyloskopy, generatory, multimetry, mikroskopy, zasilacze, sterowniki, przyrządy i urządzenia pomiarowe i inne. Większość zajęć z przedmiotów informatycznych już wówczas prowadzona była z wykorzystaniem sieci komputerowej. Każdy uczeń naszej szkoły posiadał własne konto na serwerze, do którego tylko on miał dostęp, gdyż tylko on znał swoje hasło.

Uczniowie oprócz programowych zajęć laboratoryjnych mogli samodzielnie kontynuować i sprawdzać swoje układy elektroniczne, konstrukcje i projekty. Szkoła w owym czasie posiadała odpowiednie oprogramowanie do komputerów umożliwiające symulacje oraz projektowanie układów elektronicznych, konstrukcji mechanicznych, sterowania procesami produkcyjnymi itp.

Nauka programowania w asemblerze
NAUKA PROGRAMOWANIA W ASEMBLERZE

Uczniowie technikum byli autorami wielu ciekawych projektów i zdobywali wyróżnienia nie tylko w województwie ale i w kraju. Dla uczniów zdolnych i mających ambicję szkoła stwarzała możliwości do osiągania sukcesów w różnych olimpiadach, turniejach i konkursach:

# Olimpiadzie Wiedzy Technicznej
# Turnieju Młodych Mistrzów Techniki
# Ogólnopolskim Konkursie "Technik 200x"
# Ogólnopolskim Konkursie SEP Na Najlepszy Program Komputerowy

 
^ Do góry ^