» Archiwum 2011

Zespół Szkół nr 3 po raz kolejny wśród laureatów

Zespół Szkół nr 3 już po raz kolejny znalazł się wśród laureatów konkursu historyczno-literackiego. Po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w Powiatowym Konkursie Historyczno-Literackim, organizowanym przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Historyczne "Solidarność i Pamięć". W bieżącym roku hasło przewodnie konkursu brzmiało: "Wyrwij murom zęby krat.. Stan wojenny w Polsce 1981-1983".

Konkurs historyczno-literacki

Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze wszystkich liceów ogólnokształcących i zespołów szkół powiatu ostrowieckiego. Wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica klasy 2 Tib z naszej szkoły - Aleksandra Salwierz. Złożona przez nią praca konkursowa - esej na temat: Czołgi, koksowniki, puste półki w sklepach - jak po 30 latach pamiętamy i oceniamy stan wojenny? - została nagrodzona i przyznano jej II miejsce.

Konkurs historyczno-literacki

Jury, pod przewodnictwem pracownika naukowego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof.dr.hab. Grzegorza Miernika, doceniło walory literackie eseju naszej uczennicy, głębię i oryginalność jej przemyśleń, ocen i rozważań dotyczących stanu wojennego. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 2 grudnia 2011r. podczas Konferencji Naukowej "Stan wojenny w Regionie Świętokrzyskim 1981-1983". Gośćmi honorowymi tejże konferencji byli: legenda Solidarności Walczącej - dr Kornel Morawiecki oraz wybitny działacz solidarnościowy, polityk, prawnik, były Prezes Trybunału Konstytucyjnego - prof. Jerzy Stępień. Licznym referatom, wygłoszonym przez pracowników naukowych warszawskiej Uczelni Łazarskiego, UJK i Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pracowników IPN, a poświęconym wspomnieniom o stanie wojennym, przysłuchiwała się grupa uczniów z naszej szkoły. To była doskonała lekcja historii najnowszej. Naszą laureatkę do konkursu przygotowała p. Renata Kowalska.

Konkurs historyczno-literacki Konkurs historyczno-literacki