» Archiwum 2011

"GIRO D'ITALIA"
I Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Włoszech

W dniach 2 i 5 grudnia 2011 roku w Zespole Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św. odbył się I Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Włoszech "GIRO D'ITALIA".

Konkurs ten został zorganizowany przez nauczycielkę języka włoskiego p. Marlenę Brzeźnicką-Winiarską przy współpracy z p. Dorotą Wróbel, nauczycielką I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica.

W konkursie wzięli udział gimnazjaliści Powiatu Ostrowieckiego: Publiczne Gimnazjum nr 1, Publiczne Gimnazjum nr 4, Publiczne Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum w Mominie. W sumie do konkursu przystąpiło 26 uczniów.

Uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów otrzymali nagrody w postaci ilustrowanych albumów przybliżających wiedzę na temat pięknego i interesującego kraju jakim są Włochy.

Pierwsze, drugie i trzecie miejsce w konkursie zajęli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1: Grzegorz Waliszczak, Zuzanna Gregorczyk i Anna Szczerbińska.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 i I LO przygotowali dla gimnazjalistów program artystyczny w języku włoskim.