» Dzień Hiszpański w ZS3

"El dia espanol"- Dzień Hiszpański w ZS3

Szesnastu uczniów naszej szkoły wyjechało w październiku 2005r. na czterotygodniową praktykę zawodową do Malagi w Hiszpanii. Na dwa dni przed wyjazdem, zorganizowali w szkole "El dia espanol"- Dzień Hiszpański mający przybliżyć ich kolegom walory tego kraju.

Ostrowieccy desperados pokazali, jaka gorąca krew płynie w hiszpańskich żyłach.
OSTROWIECCY DESPERADOS Z ZS3

Nasza szkoła w roku 2005 przystąpiła do unijnego programu edukacyjnego "Leonardo da Vinci", umożliwiającego młodzieży szkolnej oraz absolwentom odbywanie praktyk zawodowych za granicą. Projekt "Szkolenie zawodowe dla uczniów szkoły średniej w zakresie elektroniki", zrealizowany pod kierunkiem p. Alicji Żuchowskiej uzyskał dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej w wysokości 23 tysięcy euro, dzięki czemu 16 uczniów kształcących się w zawodzi technik elektronik, mogło wyjechać na praktyki do Hiszpanii.

- Jesteśmy dumni z tego, że nasi uczniowie wyjeżdżają na zagraniczne praktyki- mówi p. Czesław Golis, dyrektor ZS nr 3. - Niewątpliwie pozwoli im to na zdobycie cennej wiedzy, ale i doświadczenia.

Na pożegnanie, przed wyjazdem młodzież zorganizowała w szkole Dzień Hiszpański, na który nieprzypadkowo zaproszono oprócz władz powiatu ostrowieckiego, dyrektora ds. handlowych Celsa Huta Ostrowiec. Odbył się pokaz multimedialny, przedstawiający najpiękniejsze zakątki Hiszpanii, tradycje i kulturę tego kraju. Zaprezentowano też taniec flamenco, corridę, degustowano potrawy. Część artystyczną przygotowali uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Dzik, Kamil Baran, Rafał Długosz, Tomasz Jarosz, Jarosław Jasiński, Jarosław Karbowniczek, Krzysztof Kisiel, Marcin Kozłowski, Karol Smuga, Paweł Starba, Grzegorz Szczepanik, Jan Wikarski, Jakub Zalewski, Mateusz Kot, zaś całość wyreżyserowała nauczycielka p. Renata Kowalska.