» Archiwum 2012

Pierwsze wspólne kolędowanie klasy 1 Tm
21 grudnia 2012r.

Tradycją naszej szkoły stała się coroczna organizacja klasowych spotkań wigilijnych. Po raz pierwszy współuczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie klasy 1 Tm (technik mechatronik). Wigilie klasowe zbliżają wszystkich do siebie i wprowadzają w szkole świąteczny nastrój, dlatego nie wyobrażano sobie, żeby mogły się nie odbyć.

Chłopcy z 1 Tm, przy pomocy swoich rodziców, bardzo starannie przygotowali się do wspólnego świętowania nadchodzącego dnia Narodzenia Pańskiego. Na środku sali ustawili piękną choinkę, udekorowali stoły, porozkładali półmiski z pachnącymi postnymi potrawami. Były pierogi, śledzie, sałatki, pyszne ciasta, a nawet gorący czerwony barszcz z uszkami, serwowany bezpośrednio przez wychowawczynię p. Renatę Kowalską.

Do wspólnego dzielenia się opłatkiem uczniowie zaprosili swoich nauczycieli. Spotkanie wigilijne 1 Tm zaszczycili swoją obecnością: p. Marzena Kozińska, p. Elżbieta Mendyk, p. Barbara Cebula, p. Dorota Moskal, p. Radosław Moskal, p. Piotr Leśniewski. Były życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólny, odświętny, tradycyjny posiłek. Dźwięk kolęd i przemiła, rodzinna atmosfera sprawiły, że wszyscy dobrze się czuli i bawili w swoim towarzystwie, a więzi między uczniami znacżąco się wzmocniły.