» Archiwum 2011

"Deutsch Wagen Tour" w ZS3
4 października 2011r.

4 października 2011r. dotarł do Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św. "Deutsch Wagen Tour". Na wizytę p. Ryszarda Maja z niecierpliwością czekali sympatycy języka niemieckiego wraz ze swoimi germanistkami: p. Katarzyną Pastuszką i p. Moniką Lipską-Kłos.

Uczniowie wzięli udział w projekcie Instytutu Goethego, mającego na celu popularyzację języka naszych zachodnich sąsiadów. W ramach projektu lektorzy prezentują szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka i w niekonwencjonalny sposób przekazują informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów.

Istotą kampanii jest 5 jeżdżących po Polsce oznakowanych samochodów z lektorami oraz rożnymi materiałami i sprzętem audiowizualnym. Celem spotkania było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: "Dlaczego niemiecki?". Uczniowie naszej szkoły nie mieli trudności w udzieleniu odpowiedzi. Zdają sobie sprawę z tego, iż wyjeżdżając na praktyki zawodowe do Niemiec znajomość języka niemieckiego jest niezbędna.

Od niedawna nasi uczniowie mają możliwość wakacyjnej pracy w Niemczech. Uczniowie ZS nr 3 skorzystali już z takiej okazji. Pobyt za granicą jest wielkim wyzwaniem, które daje nam same korzyści, chociażby: doświadczenie zawodowe, obycie z językiem, poznanie nowych miejsc i ludzi, poznanie obcej kultury. Zgodnie twierdzimy: "BERUF + Fremdsprachen = Erfolg"

Tematyka zajęć prowadzonych przez p. Ryszarda Maja dotyczyła krajów niemieckojęzycznych i obejmowała obszary historii, geografii i gospodarki. Uczniowie wykazywali duże zainteresowane relacjami polsko-niemieckimi, wykazali się znajomością językową, wielkim zaangażowaniem, które zostało przez lektora nagrodzone. Nad całością przedsięwzięcia czuwał pan dyrektor mgr Czesław Golis.

Czytaj dalej w artykule: "Deutsch Wagen Tour" w ZS3..