» Archiwum 2010

Termomodernizacja szkoły
Listopad 2009 - sierpień 2010

W listopadzie 2009r. rozpoczęła się długo oczekiwana termomodernizacja budynku naszej szkoły. Zakres prac obejmował:

• ocieplenie ścian zewnętrznych poniżej oraz powyżej poziomu terenu,
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
  • ocieplenie stropodachu styropianem i pokryciu papą termozgrzewalną,
  • płukanie instalacji centralnego ogrzewania,
  • wymianę obróbek blacharskich i parapetów zewnętrznych i wewnętrznych,
  • wykonanie instalacji odgromowej,
  • wykonanie chodników oraz opaski z kostki brukowej wokół budynku,
  • montaż kompaktowego wymiennika CO ze sterownikiem elektronicznym i czujnikiem pogodowym,
  • budowę parkingu,
  • budowę boiska wielofunkcyjnego (w terminie późniejszym).
Prace wykonała firma "Kalbud". Całkowity koszt inwestycji wyceniono na ok. 2 mln zł. Wszystkie prace zakończono do 31.08.2010r. Inwestycja została dofinansowana z Funduszu Termomodernizacyjnego i Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Lipiec 2010

Zagospodarowanie terenów zielonych wokół budynku szkoły.

Zagospodarowanie terenów zielonych Zagospodarowanie terenów zielonych

Czerwiec 2010

Zakończenie ocieplania budynku głównego szkoły od strony ronda. Położenie opaski z kostki brukowej wokół budynku. Cyklinowanie i lakierowanie parkietu na auli.

Aula szkolna po remoncie Budynek główny szkoły po remoncie

Maj 2010

Ocieplenie styropianem oraz położenie tynku strukturalnego na budynku głównym szkoły od strony ronda.

Zakończenie remontu auli szkolnej Zakończenie remontu auli szkolnej

Kwiecień 2010

Ocieplenie styropianem oraz położenie tynku strukturalnego na budynku auli oraz budynku głównym szkoły od strony ronda.

Budynek główny szkoły po remoncie Termomodernizacja auli szkolnej
Termomodernizacja auli szkolnej Remont budynku głównego szkoły

Marzec 2010

Remont dachu auli. Ocieplenie styropianem oraz położenie tynku strukturalnego na budynku głównym szkoły od strony boiska. Remont auli szkolnej - wymiana oświetlenia i instalacji elektrycznej. Izolacja budynku szkoły poniżej poziomu gruntu. Wymiana drzwi zewnętrznych od strony boiska.

Remont budynku głównego szkoły Termomodernizacja auli szkolnej

Luty 2010

Zakończenie wymiany okien. Rozpoczęcie remontu auli szkolnej.

Remont auli szkolnej Remont auli szkolnej

Styczeń 2010

Wymiana okien w budynku głównym szkoły: korytarze, szatnia, łazienki, sekretariaty i sale lekcyjne.

Korytarz na II piętrze - wymiana okien Korytarz na II piętrze - wymiana okien

Grudzień 2009

Remont dachu budynku głównego i auli - pokrycie stropodachu styropianem i papą termozgrzewalną. Położenie tynku strukturalnego na budynku szkoły przy ul. Traugutta. Wymiana okien i ocieplanie styropianem budynku głównego od strony boiska. Wymiana okien na auli.

Budynek przy ul. Traugutta - po remoncie Sala gimnastyczna - po remoncie
Remont budynku głównego - widok od strony boiska Remont budynku głównego - widok od strony boiska

Listopad 2009

Remont dachu, ocieplanie ścian i wymiana okien w skrzydle budynku szkoły przy ul. Traugutta. Wymiana rynien, obróbek blacharskich i parapetów zewnętrznych i wewnętrznych. Zobacz film o remoncie szkoły..

Budynek przy ul. Traugutta - widok od strony boiska Budynek przy ul. Traugutta - widok od ulicy

Wiosna 2009

Zakończenie prac przygotowawczych, opracowanie dokumentacji projektowej i audytu energetycznego.

Luty 2009

Wycinka drzew rosnących zbyt blisko elewacji budynku na skwerze od strony ronda.

WYGLĄD SZKOŁY WG PROJEKTU