» Archiwum 2009

Studniówka 2009
17.01.2009r. godz 20.00 - aula ZS3

Studniówka to ten jedyny bal, którego atmosferę i specyfikę zapamiętujemy się na całe życie. Chwila, w której uczniowie po raz pierwszy stają przed swoimi nauczycielami i rodzicami jako ludzie dorośli, którzy za niespełna cztery miesiące potwierdzą tę dorosłość egzaminem dojrzałości. Nic więc dziwnego, że przygotowania do studniówkowej nocy trwają tygodniami, a gdy już pary ustawione do poloneza staną w drzwiach, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że jest to moment wyjątkowy. Tradycyjnie już bal studniówkowy naszych maturzystów odbył się w murach THM. Wcześniej uczniowie własnoręcznie udekorowali salę i miejsca posiłku, a w sobotę wytwornie ubrani odtańczyli pełnego gracji poloneza, otwierając bal na 120 par.

Uczniowie wszystkich klas wspólnie zatańczyli poloneza z rozbudowanymi figurami i połączeniami. To było profesjonalne wykonanie, nad którym czuwała nauczycielka wychowania fizycznego, instruktorka tańca towarzyskiego p.Aneta Zapała-Wiecheć.
- Było pięknie, aż dech zaparło - powiedział zaraz po wykonaniu poloneza dyrektor szkoły p.Czesław Golis. - Tańczyliście nasz narodowy taniec, wyszedł wspaniale. Witam serdecznie koleżanki i kolegów profesorów, rodziców, przyjaciół, a przede wszystkim was, uczniów, bohaterów dzisiejszego spotkania. Życzę wam szampańskiej zabawy!

Wszystkich uczniów pozdrowiła przewodnicząca Rady Rodziców p.Marzena Wierzbińska.
- Przez kilka lat mury tej szkoły były dla was Mekką, do której pielgrzymowaliście po wiedzę, czasem chętniej, a czasem z przymusu - nie ukrywała. - Dzisiejszy bal jest ukoronowaniem waszego wysiłku. W imieniu rodziców dziękuję całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za wytrwałą pracę. Naszej młodzieży życzę skutecznych przygotowań do egzaminu dojrzałości. W imieniu młodzieży przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Marcin Maj (kl.4Tia) podziękował nauczycielom za przekazywana wiedzę.
- Za sto dni będziemy pisać egzamin maturalny - przypomniał. - Zdaję sobie sprawę z tak szybkiego mijającego czasu. Jeszcze niedawno wybrałem tę szkołę, by pomogła mi dotrzeć do celu. To był dobry wybór, tu znalazłem ciepło, drugi dom.

W roku 2008/09 wychowawcami klas maturalnych byli: w klasie trzeciej licealnej - p.Anna Rogowska (kl.3Zk), w klasach czwartych technikum - p.Mariola Leśniewska (kl.4Te), p.Jolanta Grochulska (kl.4Tia), p.Beata Modrzejewska (kl.4Tib) i p.Grzegorz Sołtykiewicz (kl.4Ttm). Nasza szkoła jest jedyną, w której studniówka 2009 odbyła się na miejscu. Młodzież i rodzice bardzo chcieli, by bal odbył się w murach szkoły.
- Wszyscy chcieli, by podkreślić tradycję wielu balów, które odbywały się na miejscu - z dumą podkreślił dyrektor p.Czesław Golis. - Ja tylko mogę temu przyklasnąć, że młodzież tak identyfikuje się ze szkołą.