» Samorząd Uczniowski 2006/07

Samorząd Uczniowski 2006/07

« Archiwum wydarzeń      Samorząd 2007/2008 »

Skład Rady Samorządu Uczniowskiego:

Przewodniczący: Marcin Maj
Zastępca przewodniczącego: Aleksandra Listek
Skarbnik: Karolina Ruszkiewicz
Radiowęzeł: Karol Lasota
Skład samorządu: Ewelina Buchmiet, Karolina Kasińska, Karol Loranty, Marcin Piechota, Dawid Prokop, Angelika Wasilewska, Jakub Wojciechowski
Opiekun samorządu: mgr Rafał Gieras

Samorząd Zespołu Szkół Nr 3
SAMORZĄD ZESPOŁU SZKÓŁ NR 3

Zadania w roku szkolnym 2006/2007:

• Pomoc w organizacji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2006/2007.
  • Opracowanie planu pracy Samorządu Uczniowskiego.
  • Udział w akcji "Sprzątanie świata-Polska 2006".
  • Obchody 67 rocznicy agresji ZSRR na Polskę
    -złożenie wiązanki pod pomnikiem ofiar Katynia (delegacja RSU wraz z opiekunem).
  • Uruchomienie szkolnego radiowęzła (muzyka, aktualności ze szkoły, koncerty życzeń, ogłoszenia Rady Samorządu Uczniowskiego, audycje okolicznościowe)).
  • Organizacja ślubowania klas pierwszych (część oficjalna, artystyczna i dyskoteka).
  • Zorganizowanie obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej (Przygotowanie audycji, wręczenie kwiatów nauczycielom na ręce dyrektora szkoły).
  • Obchody Dnia Zmarłych (przedstawienie).
  • Udział RSU wraz z opiekunem w kweście zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Serce" na cmentarzach Powiatu Ostrowieckiego (pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla osób cierpiących na choroby nowotworowe).
  • Udział w akcji "Szkoło Pomóż i Ty". Zorganizowanie sprzedaży cegiełek Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty" na terenie szkoły.
  • Obchody Święta Niepodległości.
    -akademia
    -złożenie wiązanki pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego (delegacja RSU wraz z opiekunem)
  • Akcja "I Ty zostań Świętym Mikołajem" (zbiórka zabawek na rzecz dzieci z ośrodków wychowawczych na terenie miasta).
  • Udział w uroczystościach związanych z 25 rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego (delegacja RSU wraz z opiekunem).
  • Obchody związane z nadejściem Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku (Przedstawienie jasełkowe, życzenia przez radiowęzeł).
  • Obchody Dnia Zakochanych (koncert życzeń - radiowęzeł; poczta walentynkowa) - luty 2007.
  • Obchody Dnia Kobiet (audycja - radiowęzeł, życzenia) - marzec 2007.
  • Przeprowadzenie w szkole kampanii informacyjnej dotyczącej Młodzieżowej Rady Miasta - marzec 2007.
  • Obchody Pierwszego Dnia Wiosny (koncert rockowy w szkole, konkursy) - marzec 2007.
  • "Prima Aprilis" - 30 marca 2007.
  • Obchody Świąt Wielkanocnych (audycja - radiowęzeł) - kwiecień 2007.
  • Obchody 216 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja (akademia, udział delegacji w lokalnych uroczystościach) - maj 2007.
  • Obchody Dnia Dziecka i Sportu (rozgrywki sportowe) - czerwiec 2007.
  • Pomoc w organizacji zakończenia roku szkolnego - czerwiec 2007.
  • Zebrania Rady Samorządu Uczniowskiego - kilka w ciągu semestru.

« Archiwum wydarzeń      Samorząd 2007/2008 »