» Archiwum 2013

Wycieczka do Remondisu
31 października 2013 r.

W czwartek 31 października 2013 r. uczniowie klasy III - technik ochrony środowiska wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do firmy Remondis w Ostrowcu Świętokrzyskim. Organizatorem wycieczki była pani Agnieszka Buczkowska, która również sprawowała opiekę nad młodzieżą.

Główne cele wycieczki to poznanie działalności tego przedsiębiorstwa, które jest przedstawicielem sektora gospodarki wodnej i recyklingowej. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat podstawowych usług w zakresie zbiórki i transportu wszelkiego rodzaju odpadów, elektrorecyklingu, sortowania odpadów, oczyszczania ulic i dróg oraz gospodarki wodno-ściekowej. Uczniowie mogli obserwować proces składowania i sortowania odpadów, zobaczyć podstawowe urządzenia, które wykorzystywane są przez firmę Remondis.