Dzisiaj jest .
 
» Archiwum 2010


 

Rajd klasy 1 Tib - 25.05.2010
Skarbka - Lemierze - Bałtów

Świetna pogoda i jeszcze lepsze humory towarzyszyły uczestnikom wtorkowego rajdu pieszego na trasie: Skarbka - Lemierze - Bałtów. Na 7-kilometrową wędrówkę po bałtowskich lasach, wąwozach i bezdrożach zdecydowała się klasa 1 Tib wraz z opiekunami: p. Renatą Kowalską, wicedyrektorem Piotrem Leśniewskim i p. Januszem Zielińskim.

Rajd klasy 1 Tib 25.05.2010 Rajd klasy 1 Tib 25.05.2010

Celem wycieczki było rozbudzenie pasji krajoznawczych wśród młodzieży i zapoznanie jej z walorami turystycznymi regionu. Dla organizatorów nie bez znaczenia była również chęć popularyzacji turystyki pieszej i integracja uczestników rajdu. Mimo, że las przywitał wędrowców błotem i kałużami, to nie zabrakło im animuszu, werwy, dobrego humoru i chęci pokonywania największych nawet przeszkód i trudności. Wszyscy dzielnie pokonali całą trasę. Trudy wędrówki rekompensowały: przepiękny krajobraz, soczysta zieleń drzew, zachwycające swym urokiem wąwozy, krystalicznie świeże powietrze i relaksujący śpiew ptaków.

Rajd klasy 1 Tib 25.05.2010 Rajd klasy 1 Tib 25.05.2010

Podczas rajdu wicedyrektor Piotr Leśniewski przekazał młodzieży wiele informacji dotyczących zarówno walorów krajobrazowych, jak i ciekawostek historycznych związanych z okolicami Bałtowa. Jak się później okazało, uczniowie słuchali bardzo uważnie, bo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zorganizowanym, na zakończenie rajdu, quizie z nagrodami. Największą wiedzą wykazał się Tomek Loranty. Gratulujemy.

Rajd klasy 1 Tib 25.05.2010 Rajd klasy 1 Tib 25.05.2010

Rajd zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku w Krainie Koni w Bałtowie. Jak oceniają wycieczkę jej uczestnicy? Zapytajcie ich o to sami... Jedno jest pewne: już dziś planują następne "wypady".


 
^ Do góry ^