»  Praktyki zawodowe

2021-05-25
Dodał: p. Sylwester Szostak

Hola!

W końcu nadszedł finałowy tydzień praktyk zawodowych. W tych ostatnich dniach nasi uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby w pracy dać z siebie wszystko i przyswoić jak najwięcej nowej wiedzy. Przyszła również pora na pożegnanie się z pracodawcami i opiekunami oraz podsumowanie miesiąca pasjonującej nauki.

Jeden z naszych praktykantów doszlifowywał swoje umiejętności w programowaniu w językach HTML i CSS, a z pomocą pracodawcy oraz współpracowników szybko nauczył się korzystać z programów do tworzenia stron internetowych takich jak WordPress. Dzięki rozmowom w przyjaznej atmosferze uczeń coraz lepiej posługuje się językiem hiszpańskim.

Z kolei innym udało się rozwinąć skrzydła w dziedzinie grafiki komputerowej oraz dać upust ich kreatywności. Korzystając z zaawansowanych programów graficznych, praktykanci tworzą artystyczne projekty reklamowe dla wybranych firm. Uczniowie zmierzyli się już z pierwszymi zadaniami, wykonali pierwsze reklamy stron internetowych i opublikowali je w mediach społecznościowych. Swój rozwój zawdzięczają doświadczeniu oraz wiedzy opiekuna, dającego kreatywne prace dla swoich podopiecznych.

Po pracy, praktykanci postanowili jak najlepiej wykorzystać czas wolny, który im jeszcze pozostał. We wtorek udali się do ogrodu botanicznego, gdzie podziwiać mogli egzotyczne rośliny, barwne kwiaty i niesamowitą panoramę Malagi na tarasie widokowym.

Środę natomiast spędzili w jednym tego typu na świecie muzeum samochodów. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie: nie zabrakło różnych modeli kultowych aut, jak również strojów i kostiumów z dawnych epok, plakatów, obrazów i... mebli!

W czwartek przyszła pora na skosztowanie lokalnych przysmaków - praktykanci udali się na tapas. W restauracji położonej w malowniczym porcie raczyli się tradycyjnymi hiszpańskimi smakołykami, jak również bardziej im znaną, międzynarodową kuchnią. Wieczorem  postanowili po raz ostatni rzucić okiem na panoramę Malagi - wspięli się na górę Monte Victoria, gdzie raz jeszcze podziwiali zachód słońca.

Piątek minął uczniom na pakowaniu, zaopatrywaniu się w ostatnie pamiątki, pożegnaniach z pracodawcami i wspominaniu wszystkich tych cudownych chwil, jakie dane im było przeżyć w Maladze.

Praktyki zawodowe były dla nas niesamowitą przygodą. Nie tylko rozwinęliśmy swoje umiejętności w dziedzinie informatyki i logistyki, ale również poznaliśmy hiszpańską kulturę i zwyczaje. Odwiedziliśmy malownicze miejsca i zawarliśmy nowe przyjaźnie. Z pewnością zapamiętamy ten wyjazd na całe życie.
Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować całej grupie Euromind , a w szczególności naszej  wspaniałej koordynatorce Ani, za pomoc i wsparcie w zdobywaniu nowych doświadczeń.