»  Praktyki zawodowe

2021-05-19
Dodał: p. Sylwester Szostak

Hola!

Trzeci tydzień praktyk mija uczniom szybko dosyć,

Bo pomysłów nie brakuje, co w Maladze robić.

Jedni snują się po mieście, wrażeń poszukują,

Inni się w galeriach bawią, po sklepach buszują.

Ale wszyscy, nim praktyka już dobiegnie końca,

Chcą widoki popodziwiać, a więc zachód słońca.

Nad Malagą stoi góra, widok jest z niej zacny:

Tam uczniowie się wspinają po ciężkim dniu pracy.

Co spotyka ich na szczycie - słowa nie oddadzą,

Za to może fotografie piękno miasta zdradzą:

Słońce chowa się za góry, robi się już ciemno,

A Malaga lśni w tym mroku niczym nocne niebo.

Innym razem praktykanci, znowu żądni wrażeń,

Wybierają się na morze w rejs katamaranem.

Słońce miło grzeje w plecy, wiaterek powiewa,

Pieszczotliwie mierzwi włosy, czapki z głowy zwiewa.

A Malaga, dziś widziana z większej odległości,

Wciąż zachwyca, piękna w całej swej okazałości

Zaś w niedzielę praktykanci w podróż się udają
I kajakiem wśród fal morskich radośnie pływają.
Skały nad głowami wiszą, prąd ich znosi z toru,
Ale nawet morska kąpiel nie psuje humoru.
Bowiem wszyscy pod wodospad żwawo podpływają,
A ci, którym brakło szczęścia, z kajaków spadają.
I tak praktykantom mija praktyk tydzień trzeci.
Jest im dobrze i do domu nie chcą jeszcze lecieć

Kolejny tydzień i kolejne zmagania naszych praktykantów w zdobywaniu niezbędnego doświadczenia w pracy. Dwójka z nich ma bardzo duży projekt do zrealizowania, na który poświęcają każdą możliwą chwilę. Niedawno nauczyli się korzystać z Bootstrapa, a już potrafią stworzyć od podstaw dobrze działającą stronę w Visual Studio Code. Dzięki pomocy innych pracowników, prace przebiegają bardzo szybko.

Tymczasem, w innej firmie, jeden z naszych kolegów rozwijał swoje umiejętności w zarządzaniu bazą danych, serwerem FTP oraz sklepem internetowym, oraz doskonalił swoją znajomość systemów CMS PrestaShop i WordPress. Zyskał także wiele nowych umiejętności, takich jak szybkie wykrywanie i korygowanie błędów. Uczeń zdobywa doświadczenie w przyjaznej atmosferze, a wyrozumiały pracodawca oraz przemili współpracownicy pomagają mu w doszlifowywaniu języka hiszpańskiego.

Kolejne dni w pracy przebiegały dla logistyków bardzo pomyślnie. Opiekunka pomagała nam w doskonaleniu naszej wiedzy praktyczniej. W firmie panowała przyjazna atmosfera, która dodatkowo motywowała do pracy. Mogliśmy poznać zasady funkcjonowania sklepu wielobranżowego, a także niewielkiego magazynu. Z chęcią realizowaliśmy zadania związane z gospodarką magazynową. Organizowaliśmy przestrzeń magazynową, kontrolowaliśmy stan zapasów, a także wydawaliśmy towar z magazynu. Nasze zadania opierały się również na pomocy w obsłudze klientów sklepu, przygotowywaniu towarów do dystrybucji i planowaniu rozmieszczenia asortymentu w sklepie. Dbaliśmy również o estetyczny wygląd wystaw i uzupełnialiśmy je brakującymi produktami. Takie czynności pozwoliły nam udoskonalić zakres naszej wiedzy z logistyki.

Praktyki są dla nas nieustającym źródłem radości i szansą na rozwinięcie swoich umiejętności w sposób, jakiego nigdy nie doświadczylibyśmy w szkole. I chociaż dzień naszego pożegnania z Hiszpanią zbliża się wielkimi krokami, mamy nadzieję, że ostatni tydzień minie nam na wspaniałej zabawie i dalszym zdobywaniu cennej wiedzy.