»  Praktyki zawodowe

Zwickau2018.ZS3Ostrowiec.pl
2018-11-11
Dodał: p. Zbigniew Kaleta
Kacper Cyranowski (kl. 4Tib) zaprojektował stronę internetową dotyczącą praktyk zagranicznych naszych uczniów w maju/czerwcu 2018 r. w Zwickau.
"Pierwszego dnia praktyk zostaliśmy oprowadzeni po zakładzie pracy, gdzie mieliśmy odbywać praktyki. Przez następny tydzień informatycy wraz z elektronikami, pod okiem pana Schramm uczyli się programowania maszyn CNC służących do obrabiania i frezowania metalu. Pracowaliśmy w programie MTS. Mechatronicy natomiast rozpoczęli swoje praktyki od zajęć z pneumatyki z panem Geisslerem. Mieliśmy świetną okazję, aby skonfrontować swoją wiedzę i doświadczenie ze szkoły. Budowaliśmy mniej lub bardziej zaawansowane układy w oparciu o schematy przygotowane przez pana Geisslera i mogliśmy modyfikować je w dowolny sposób. Bardzo spodobała nam się swoboda panująca na zajęciach."