»  Praktyki zawodowe

Pozdrowienia z Malagi
2018-05-22
¡Hola!
Za nami pierwszy tydzień praktyk w Maladze na wybrzeżu Costa del Sol. Hiszpania przywitała nas piękną, ciepłą pogodą, z której staraliśmy się korzystać w każdej wolnej chwili pływając w basenie, czy też opalając się na plaży. Mimo licznych atrakcji skupiamy się głównie na pracy, w której zdążyliśmy się już zaaklimatyzować. W tym roku logistycy zostali przyjęci do różnych oddziałów firmy kurierskiej, które znajdują się w Maladze. Informatycy zostali przydzieleni do różnych miejsc pracy, zarówno w firmach programistycznych, jak i serwisach komputerowych.

Piotr Niewiadomski – uczeń klasy 3Tl, pracuje w firmie Mail Boxes etc. 318, mieszczącej się w centrum Malagi. Na co dzień zajmuje się wyliczaniem kubatury wysyłek oraz kosztów dostaw. Do jego obowiązków  należą także: obsługa systemu komputerowego, praca z dokumentami przewozowymi, a także dostarczanie przesyłek do klientów w różnych częściach Andaluzji. Opiekunem praktyk w miejscu pracy jest Paco Molina Jurado, który służy pomocą i niezbędnymi wskazówkami.

Iwona Nowak, Kacper Gębura, Maciej Wątor, Wiktor Zych – uczniowie klas 3Tl oraz 3Tlm, pracują wspólnie w tym samym oddziale firmy Mail Boxes etc. 326. Placówka znajduje się w pobliżu głównego portu morskiego w Maladze, w związku z czym logistycy mają pełne ręce roboty. Zajmują się śledzeniem przesyłek przy użyciu systemu track&trace, a także uzupełnianiem dokumentów przewozowych. Do ich obowiązków należą również: prace porządkowe w archiwum zakładowym, przygotowywanie etykiet logistycznych, a także przyjmowanie nowych zamówień. Opiekunami praktyk w miejscu pracy są Olga i Pilar Torregrosa, którzy pomagają im w codziennych obowiązkach.

Bartosz Kubicki – uczeń klasy 3TiB, pracuje w firmie Internet Web Solutions w Parque Tecnologico de Andalucia. Wśród jego obowiązków znajdują się: tworzenie aplikacji na urządzenia mobilne, planowanie działania stron internetowych oraz ich funkcjonalności i tworzenie podstawowych kursów dotyczących IT. Opiekunem praktyki jest Francisco Jose Guijas, służący pomocą nie tylko w pracy, ale również poza nią.

Wiktor Kozłowski – również uczeń klasy 3TiB, pracuje w firmie Tienda CPU. Jego codzienne zadania obejmują serwis jednostek komputerowych, przygotowywanie urządzeń do pracy oraz testowanie naprawionego sprzętu. Opiekunem praktyki w miejscu pracy jest Jose Carlos Lodeiro.

Popołudniami uczestniczyliśmy w zajęciach języka hiszpańskiego w Colegio Publico Bergamin, prowadzonych przez Miriam, lokalną nauczycielkę oraz opiekunkę z organizacji IPF. Lekcje odbywają się w wymiarze 10 godzin zegarowych, a podczas nich uczymy się podstawowych zwrotów i zasad gramatyki w języku hiszpańskim. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim, ale nie mamy najmniejszych problemów z komunikacją z prowadzącą.

Tydzień zamknęliśmy wycieczką na Gibraltar – brytyjskie zamorskie terytorium o powierzchni niecałych 7 kilometrów kwadratowych. Zobaczyliśmy tam m.in. jaskinię świętego Michała i pomnik poświęcony katastrofie lotniczej w 1943, w której zginął gen. Władysław Sikorski. Odwiedziliśmy także najbardziej wysunięty na południe punkt Europy – Przylądek Marroquí, skąd mogliśmy zobaczyć Maroko, znajdujące się po drugiej stronie Morza Śródziemnego. Mimo wielu ciekawych miejsc, największą atrakcją są żyjące tam małpy – Magoty.
Serdecznie pozdrawiamy!

Zobacz relację z drugiego tygodnia praktyk..