»  Praktyki zawodowe

Malaga - 3 tydzień praktyk
2017-06-06
Dodał: p. Zbigniew Kaleta
Za nami trzeci tydzień pobytu na praktykach zagranicznych w Maladze. Panujący tutaj klimat w połączeniu z wysoką temperaturą sprawia, że w wolnym czasie chętnie korzystamy z możliwości opalania się. Dzięki spędzaniu ze sobą praktycznie każdej chwili zawiązują się tu kolejne przyjaźnie.
Pobyt w Hiszpanii to niezaprzeczalnie szansa na nabycie nowych umiejętności. Dzięki używaniu w pracy języka angielskim zmniejszamy naszą barierę językową – w dzisiejszych czasach zdolność posługiwania się tym językiem jest coraz częściej wymagana.

Paweł Słapek, uczeń klasy 3Tm, został zatrudniony w Sonar Informatica. Firma zajmuje się serwisem urządzeń elektronicznych, a przede wszystkim telefonów komórkowych, komputerów, laptopów. Twierdzi, że „jest to praca przy której czas szybko płynie, ponieważ dostarcza nowych zagadnień do rozwiązania.”

Piotr Gogół i Sebastian Nowocień, również uczniowie klasy 3Tm, znaleźli zatrudnienie w EnesoTecnologia de Adaptacion. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją sprzętu przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych. Uczniowie zajmują się składaniem, montowaniem i testowaniem tych urządzeń.

Emil Skrzypczak, uczeń klasy 3Te (jedyny elektronik w naszej grupie) pracuje w firmie Electronica 2000. Firma ta zajmuje się naprawą i sprzedażą sprzętu elektronicznego. Emil pracuje na stanowisku serwisanta.

Naszym ulubionym punktem programu wyjazdu stały się co weekendowe wycieczki kulturoznawcze – tym razem zwiedziliśmy Sevillę, gdzie największą uwagę u nas przykuła katedra Najświętszej Marii Panny. Odwiedziliśmy także znajdujące się niedaleko naszego hotelu Delfinarium Selwo Marina w Benalmadenie – byliśmy świadkami pokazu delfinów i egzotycznych ptaków, a także oceanarium SeaLife – widzieliśmy tam rekiny, lwy morskie, węgorze i meduzy.

Pierwsze zdjęcia z Malagi pokazują, że pogoda na praktykach jest OK..
Malaga - I tydzień praktyk..
¡Buenas!..