Dzisiaj jest .
 
»  Praktyki zawodowe


 
 
Pozdrowienia ze słonecznej Walencji
2017-06-01
Dodał: p. Alicja Żuchowska
Za nami półmetek praktyk w Walencji. Czas w gościnnej Hiszpanii biegnie nam bardzo szybko. Na co dzień realizujemy się zawodowo, ale również dużo zwiedzamy. Logistycy pracują w takich firmach, jak: Toys’rus Buriassot (hurtownia zabawek), Dis Arte S L (magazyn mebli i  wyposażenia wnętrz), Verdecora (sklep z roślinami i zwierzętami), Gote SL (hurtownia elektroniczna), Carrefour (market) i Banco de Alimentos (bank żywności). W tej ostatniej firmie pracuje czworo uczestników: Oliwia, Małgosia oraz dwóch Kamili. Ucząc się procesów logistycznych uczestniczą w działalności charytatywnej na rzecz potrzebujących.


Oto spostrzeżenia Oliwi:” Banco de Alimentos w La Poble de Vallbona zajmuje się dystrybucją pozyskanej żywności na rzecz  innych organizacji czy potrzebujących mieszkańców regionu. Praca w tej firmie jest bardzo satysfakcjonująca; mam poczucie, że robię coś dobrego dla innych. Atmosfera panująca w firmie sprawia, że z chęcią tam przebywam. Do moich obowiązków należy kompletacja towarów oraz ich załadunek na pojazdy. Pracownicy są bardzo serdeczni i wyrozumiali. Są pełni dobrej energii i życzliwości. Bardzo się cieszę, że mam przyjemność tam pracować.”


Informatycy odbywają praktyki indywidualnie, każdy w innej firmie; Kacper w Impresion BV (firma graficzna projektująca nadruki na koszulki), Jakub w Marcate (sklep internetowy, sprzedający ubrania z nadrukami na zamówienie), Przemek w PC Coste (sklep  komputerowy), Maciek w APP Sedavi (sklep komputerowy) oraz Przemek, który obsługuje system informatyczny i sprzęt komputerowy na uniwersytecie (UNED).


Oto relacja Maćka: „Do moich obowiązków w sklepie APP Informatica Sedavi należy między innymi diagnozowanie i naprawa urządzeń komputerowych. Naprawiam komputery osobiste, laptopy oraz tablety; niekiedy wystarczą drobne poprawki w oprogramowaniu, innym razem wymieniam podzespoły. Miałem również możliwość wykrywania reballingu kart graficznych oraz procesorów w zintegrowanych układach. Bardzo cenię sobie zdobywane tu doświadczenie zawodowe. Jestem pewny, że przyda się w przyszłej karierze zawodowej.”


Po pracy podziwiamy uroki Walencji. Dużą radość mamy z korzystania z morza i plaży, zwiedzania pięknego miasta, obserwowania różnych wydarzeń kulturalnych. Zwiedziliśmy m.in. największe w Europie oceanarium, obejrzeliśmy pokazy delfinów.


W weekend odbyliśmy wycieczkę do Barcelony, która pozostawiła niezapomniane wrażenia.


Pozdrawiamy
stażyści z opiekunami
Walencja - pierwsze zdjęcia z praktyk..


 
^ Do góry ^
   
Wszystko o praktykach zagranicznych naszych uczniów: praktyki.zs3ostrowiec.pl