Dzisiaj jest .
 
»  Praktyki zawodowe


 
 
Relacja ze stażu w Walencji
2016-06-14
Dodał: p. Alicja Żuchowska

Dnia 8 maja 2016r. wyruszyliśmy na praktyki zagraniczne do Walencji. Początkowo warunki atmosferyczne nie były sprzyjające, jednak nie ugasiło to naszego zapału. Pierwszego dnia uczestniczyliśmy w wycieczce, dzięki której poznaliśmy najbliższą okolicę naszego miejsca zamieszkania. Oprowadzenie po mieście zakończone było degustacją lokalnego przysmaku - Horchaty. Następnego dnia udaliśmy się do miejsc praktyk. Każdy został ciepło przyjęty przez pracodawców. W zależności od wykonywanej pracy, mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną w praktyce.



Pierwszy weekend, kiedy pogoda się znacznie poprawiła, spędziliśmy nad morzem. Widoki zrobiły na nas ogromne wrażenie. Spędziliśmy wspaniały dzień opalając się i kąpiąc w morzu. W niedzielę udaliśmy się do Bioparku - czyli tzw. serca Afryki w Walencji, gdzie mogliśmy zobaczyć zwierzęta Czarnego Lądu. Najbardziej spodobały się nam lemury, które były bardzo przyjazne. Na koniec zwiedzanie wzięliśmy udział w pokazie ptaków.
Kolejny tydzień upłynął niezwykle szybko. Odnaleźliśmy się w mieście, swobodnie się po nim poruszamy. W piątek udaliśmy się do Turii - miejsca charakterystycznego dla Walencji. Pełni on funkcję rekreacyjną, ale często też odbywają się tam imprezy kulturalne. W sobotę po raz drugi odwiedziliśmy plażę, gdzie spędziliśmy bardzo miły dzień.





Kolejnego dnia pojechaliśmy do Oceanarium. Mieliśmy okazje zobaczyć organizmy morskie, oraz zadziwiający pokaz delfinów i film o układzie słonecznym w kinie 3D. Po miło spędzonym weekendzie każdy z nas pełen energii wrócił do przydzielonych mu obowiązków. Wolny czas spędzaliśmy na kupowaniu pamiątek oraz odwiedzaniu restauracji, gdzie mogliśmy spróbować typowo walencyjskich dań. Kolejny piątek spędziliśmy w Ogrodzie Botanicznym podziwiając różne gatunki roślin.



Następnego dnia udaliśmy się na plażę w Cullerze, która zachwyca pięknymi widokami. Niedziela przyniosła nam sporo wrażeń. Rano odwiedziliśmy muzea w Walencji. W drodze powrotnej mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie rockowym na Placu Ayuntamento. Największą atrakcją niedzielnego wieczoru był rejs po morzu, gdzie mogliśmy obserwować piękny zachód słońca. Czas spędzony w tak pięknym miejscu upływa bardzo szybko. Jesteśmy zachwyceni tutejszymi obyczajami i gościnnością mieszkańców. Pobyt w Walencji był dla nas niesamowitym przeżyciem. Jesteśmy pewni, że pozostaną nam wspaniałe wspomnienia po pobycie w Walencji.





Relacja z Walencji cd..

 
^ Do góry ^
   
Wszystko o praktykach zagranicznych naszych uczniów: praktyki.zs3ostrowiec.pl