Dzisiaj jest .
 
»  Praktyki zawodowe


 
 
Pozdrowienia z Zwickau
2016-05-25
Dodał: p. Zbigniew Kaleta
W poniedziałek, 9 maja 2016 r. ok. godz. 7:00 rano przyjechaliśmy do Zwickau, gdzie przez 4 tygodnie będziemy odbywać praktyki w Centrum Szkoleniowym Fortbildungsakademie der Wirtschaft. Już pierwszego dnia zostaliśmy podzieleni na 2 grupy (1-informatycy, 2-mechatronicy i elektronicy), w których doskonalimy nasze praktyczne umiejętności zawodowe w doskonale wyposażonych pracowniach i warsztatach. Niemieccy instruktorzy, z którymi mamy zajęcia, są dla nas bardzo mili i pomagają nam w każdej problemowej sytuacji.Po południu mamy oczywiście czas na odpoczynek. Spacerujemy, poznajemy okolicę, gramy w bilard, tenisa stołowego oraz w piłkę nożną. W jednym z meczów z niemieckimi równieśnikami wygraliśmy nawet 12:2.


Weekendy poświęcamy przeważnie na poznawanie niemieckiej kultury. W pierwszą sobotę naszego pobytu byliśmy na całodniowej wycieczce w Berlinie. Zwiedziliśmy Muzeum Pergamońskie, muzeum byłej NRD oraz zrobiliśmy ogrom zdjęć na tle zabytków stolicy Niemiec.


Z kolei w drugą sobotę byliśmy w muzeum motoryzacji Horcha, gdzie zobaczyliśmy wiele przepięknych historycznych aut.Mamy nadzieję, że pozostałe 2 tygodnie będą równie udane.


Pozdrawiamy bardzo gorąco. Praktykanci wraz z opiekunami

 
^ Do góry ^
   
Wszystko o praktykach zagranicznych naszych uczniów: praktyki.zs3ostrowiec.pl