» Konkurs Na Stronę Internetową ZS3

Powiatowy Konkurs
Na Najlepszą Stronę Internetową
Patronat: Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

10 stycznia 2006r. w pracowni internetowej s.401 odbyło się rostrzygnięcie Powiatowego Konkursu Na Najlepszą Stronę Internetową, nad którym honorowy patronat sprawował Starosta Powiatu Ostrowieckiego. Celem konkursu było zaprojektowanie strony internetowej dotyczącej Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św. z zastosowaniem dowolnego języka programowania i dowolnego edytora stron www. Organizatorami konkursu byli nauczyciele informatyki Zespołu Szkół Nr 3.

Finał Powiatowego Konkursu Na Najlepszą Stronę Internetową
FINAŁ KONKURSU NA STRONĘ INTERNETOWĄ ZS3

W finale konkursu znalazło się 5 prac. Jury konkursu, po krótkiej prezentacji prac przez autorów, dokonało oceny zaprojektowanych stron biorąc pod uwagę następujące elementy:

# wykonanie graficzne strony, animacje, estetyka (0-10 pkt.)
# układ i pomysł strony, przejrzysta nawigacja (0-10 pkt.)
# technika i forma wykonania strony www, zastosowanie nowoczesnych języków programowania (0-10 pkt.)
# umieszczenie strony na ogólnodostępnym serwerze www, czas ściągania strony (0-10pkt.)
# sposób prezentacji przez autorów - przejrzystość i poprawność wypowiedzi, komunikatywność przekazu (0-10 pkt.)

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Na Najlepszą Stronę Internetową
PODSUMOWANIE KONKURSU PRZEZ KOMISJĘ

Komisja konkursowa podkreśliła wysoki poziom zaprezentowanych prac, a ich autorzy często wykraczali swą wiedzą poza program nauczania informatyki w gimnazjum, np. umiejętność pisania skryptów PHP czy Java Script, znajomość programów graficznych (Photoshop, Dream Weaver), czy doskonała znajomość języka HTML.

I miejsce wywalczył Damian Pobrotyn z PG1 w Ostrowcu Św.
WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM KONKURSU

Wyniki konkursu:

1. Damian Pobrotyn - 50 pkt., kl. 1e, Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Ostrowcu Św., opiekun: Marzena Czekaj
2. Marcin Pronobis - 46 pkt., kl. 2b, Publiczne Gimnazjum w Bodzechowie, opiekun: Elżbieta Frańczak
3. Konrad Kopyś - 39 pkt., kl. 3d, Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Ostrowcu Św., opiekun: Marzena Czekaj
4. Daniel Bielecki i Elżbieta Forma - 13 pkt., kl. 3c, Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Ostrowcu Św., opiekun: Małgorzata Lis
5. Olga Adamska - 6 pkt., kl. 3c, Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Ostrowcu Św., opiekun: Mirosława Kordos-Grygiel

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.: myszki radiowe optyczne i gamepad'y. Nagrody wręczyli: Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Maciej Kuszewski i dyrektor szkoły Pan Czesław Golis.

W finale znalazło się wiele zespołów z PG1 w Ostrowcu Św.
WYRÓŻNIONA DRUŻYNA Z PG1 O-C

Laureatom konkursu oraz ich opiekunom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów na płaszczyźnie informatycznej. Jednocześnie mamy nadzieję, że konkurs przyczyni się do popularyzacji wiedzy informatycznej wśród uczniów oraz posłuży wzajemnej wymianie doświadczeń między uczestnikami w zakresie technologii internetowych.

Listy gratulacyjne dla opiekunów
GRATULACJE DLA OPIEKUNÓW DRUŻYN

Tymczasem zobacz projekty stron opracowanych przez laureatów konkursu. Za treść strony odpowiada wyłącznie jej autor.

Damian Pobrotyn (PG1) - I miejsce Marcin Pronobis (PG Bodzechów) - II miejsce
Języki: HTML, CSS, PHP, Java Script
Programy: Photoshop, EditPLUS
Języki: HTML, CSS, Java Script