» Archiwum 2012

VIII Przegląd Pieśni Patriotycznych i Legionowych
Miejskie Centrum Kultury - 5 listopada 2012r.

5 listopada 2012r. odbyła się VIII edycja Przeglądu Pieśni Patriotycznych i Legionowych, zorganizowana przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Celem konkursu było: poznanie literatury i pieśni patriotycznych różnych epok, budzenie uczuć patriotycznych u dzieci i młodzieży, rozwijanie kultury słowa i wrażliwości muzycznej.

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę - Zespół Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św. reprezentowała solistka Agata Domagała - kl. 2 Tlo, wykonując dwa utwory: "Czarna sukienka" oraz "Miejcie nadzieję". Agacie akompaniowała przy fortepianie R. Domagała.

Natomiast w kategorii zespół naszą szkołę reprezentował tercet akordeonistów w składzie: Damian Kaczmarzyk - 2 Tm, Tomasz Cieślik - 2 Tm oraz Damian Dróżdż - kl. 1 Tl wraz z solistką Anna Pastuszką - kl.1 Tl. Zespół wykonał dwa utwory: "Warczą karabiny" oraz "Białe róże".

Młodzież prezentowała w konkursie tradycyjne pieśni patriotyczne i legionowe. Agata Domagała zdobyła wyróżnienie w kategorii solista szkół ponadgimnazjalnych, a Anna Pastuszka, Damian Kaczmarzyk, Tomasz Cieślik oraz Damian Dróżdż zdobyli III miejsce w kategorii zespół. Tym samym zostali oni zaproszeni do wykonania w/w utworów w okolicznościowym koncercie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, który odbędzie się w niedzielę 11 listopada o godz. 17.00 w Galerii Biura Wystaw Artystycznych. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie.

Opiekunem młodzieży była p. Katarzyna Pastuszka.

Przegląd Pieśni Patriotycznych i Legionowych ..