» Phare 2001

"Phare 2001" w Zespole Szkół Nr 3
Obrabiarka CNC sterowana numerycznie

Pierwszym projektem pozyskania funduszy z Unii Europejskiej dla naszej szkoły był napisany przez nauczycieli ZS3 projekt "Plan Modernizacji Oferty Edukacyjnej Szkoły Zawodowej" zrealizowany w ramach programu Phare 2001. W wyniku realizacji tego projektu, jesienią 2004r., szkoła otrzymała nowoczesną programowalną obrabiarkę CNC sterowaną numerycznie, która została umieszczona w nowo tworzonej pracowni programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Nowe urządzenie - programowalna tokarka PC Turn 55 z zestawem narzędzi i oprogramowaniem warta jest blisko 78 tys. zł. Projekt opracował zespół nauczycieli w składzie: Wacław Kołodziejczak (przewodniczący), Alicja Żuchowska, Renata Kowalska, Marcin Farys, Mariusz Gołąbek, Radosław Moskal, Piotr Leśniewski, Stanisław Kolasa i Krzysztof Pierzchała. Obrabiarkę dostarczyła firma FESTO posiadająca w swej ofercie obrabiarki CNC i systemy dydaktyczno-produkcyjne austriackiej firmy EMCO. Pozyskany z funduszów Unii Europejskiej sprzęt będzie wykorzystywany do kształcenia uczniów w klasach technik mechatronik. Nowa, sterowana komputerowo obrabiarka jest zaczątkiem tworzenia w ZS nr 3 nowoczesnej pracowni programowania i obsługi obrabiarek CNC. Urządzenia te wchodzą obecnie do przemysłu na szeroką skalę i będzie wzrastać zapotrzebowanie na specjalistów tej branży.

Obrabiarka CNC sterowana numerycznie - sprzęt o wartości 80 tys. zł otrzymany z funduszów Unii Europejskiej w programie Phare 2001
STEROWANA NUMERYCZNIE OBRABIARKA CNC