Dzisiaj jest .
 
» Sesje popularnonaukowe


 

Sesje popularnonaukowe


  • 2006/2007

  • - II miejsce w IV Sesji Popularnonaukowej "Technologie Informatyczne we współczesnym świecie" zajęła praca "Content Management System (CMS) - system zarządzania treścią strony internetowej". Autor pracy: Kostępski Konrad (klasa 3Zi) zaprezentował możliwości nowoczesnej technologii CMS w zakresie projektowania stron www. Uczeń samodzielnie napisał wiele skryptów PHP, które wykorzystał w swojej pracy. Promotorem pracy był mgr inż. Witold Rogowski.

    Konrad Kostępski (klasa III Zi) z ZS3 zajął II miejsce
    KONRAD KOSTĘPSKI ZAJĄŁ II MIEJSCE

    - III miejsce w IV Sesji Popularnonaukowej "Technologie Informatyczne we współczesnym świecie" zajęła praca "Zawansowany edytor tekstowy". Autor pracy: Krzysztof Moskalik (klasa 1Zi) samodzielnie napisał program komputerowy - edytor tekstu. Program został napisany w obiektowym języku Delphi 7 i posiada wiele zaawansowanych i ciekawych funkcji m. in. kopiowanie FTP czy też kolorowanie składni danego języka. Dzięki temu edytor może być z powodzeniem wykorzystywany przez webmaster'ów i programistów. Promotorem pracy był mgr inż. Dariusz Granat.

    III miejsce zajął reprezentant klasy 1Zi - Krzysztof Moskalik
    KRZYSZTOF MOSKALIK ZAJĄŁ III MIEJSCE


  • 2005/2006

  • - na III Sesji Popularnonaukowej "Technologie Informatyczne we współczesnym świecie" III miejsce zajął Jakub Sobański z pracą pt. "Rzutnik laserowy" Wykonane przez ucznia urządzenie kreśli za pomocą lasera ciekawe figury. Projektor jest zbudowany z 2 silników, półprzewodnikowej diody laserowej oraz elektroniki sterującej. Promotorem pracy był mgr inż. Dariusz Granat.

    Rzutnik laserowy wykonany przez naszego ucznia
    RZUTNIK LASEROWY

  • 2004/2005

  • - na sesji popularnonaukowej "Mechatronika w świecie motoryzacji" II miejsce zajął Piotr Nowicki za pracę pt. "Układ night vision" będący konstukcją inteligentnego robota wykonaną całkowicie przez ucznia. Promotorem pracy był mgr inż. Dariusz Granat.

    Model programowalnego robota samodzielnie wykonany i zaprogramowany przez uczniów ZS Nr 3
    MODEL PROGRAMOWALNEGO ROBOTA

    - na szczeblu wojewódzkim II Sesji Popularnonaukowej "Technologie informatyczne we współczesnym świecie" I miejsce zajęli Piotr Nowicki i Marcin Tomczyk za pracę pt. "Model programowalnego robota", promotor mgr inż. Dariusz Granat, a IV miejsce - Rafał Kot i Łukasz Gabryś za "Wykorzystanie programu Flash MX do projektowania stron internetowych i prezentacji multimedialnych", promotor mgr inż. Zbigniew Kaleta. Ponadto wyróżnienie zdobyły 2 prace: "Model chłodzenia wodnego mikroprocesorów", autorzy Bartosz Krawętkowski i Karol Kościołek, promotor D. Granat oraz "Administracja i konfiguracja serwera www APACHE + PHP + MySQL w systemie Linux na przykładzie PHPNuke", autorzy Tomasz Pławiak i Damian Stola, opiekun Z. Kaleta.

    Administracja i konfiguracja serwera www APACHE + PHP + MySQL w systemie Linux na przykładzie PHPNuke
    ADMINISTROWANIE SERWEREM WWW APACHE

    - na sesji popularnonaukowej "Elektrotechnika i elektronika w świecie motoryzacji" I miejsce zajęli Radosław Ścibisz i Hubert Banaś za pracę pt. "Układy elektroniczne wpływające na bezpieczeństwo w dzisiejszych samochodach". Promotorem pracy był mgr inż. Dariusz Granat.
    - na szczeblu wojewódzkim sesji popularnonaukowej "Technologie informatyczne we współczesnym świecie" - organizator Zespół Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św., honorowy patronat Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, I miejsce zdobyli: Paweł Heba i Kamil Wyżykowski za pracę "Emulator procesora Intel 8051" (opiekun D. Granat), II miejsce wywalczył Sebastian Religa pracą "Tworzenie grafiki i animacji w programie 3DStudio Max 4 i Photoshop" (opiekun Z. Kaleta), a III lokatę uzyskali Tomasz Pławiak i Michał Kałuża (praca pt. "VMVare - wirtualne komputery" - opiekun Z. Kaleta).

    Podczas sesji Sebastian Religa zaprezentował możliwości programu graficznego 3D Studio Max 4
    3D STUDIO MAX 4


  • 2003/2004

  • - na szczeblu wojewódzkim sesji popularnonaukowej z astrofizyki i astronautyki w Kielcach wyróżnienie otrzymał Dawid Śledź za wykonanie pracy "Tranzyt Wenus na tle tarczy Słońca". Opiekunem ucznia był dyr. W. Kołodziejczak.
    - na szczeblu wojewódzkim sesji popularnonaukowej "Niekonwencjonalne źródła energii" w Pińczowie III miejsce zajęli Łukasz Gabryś i Rafał Kot za wykonanie pracy "Systemy grzewcze". Opiekunem uczniów był mgr inż. Radosław Moskal.

  • 2002/2003

  • - na szczeblu wojewódzkim sesji popularnonaukowej "Człowiek-Ekologia-Motoryzacja" wyróżnienie otrzymali Łukasz Heba i Dawid Śledź za pracę pt. "Alternatywne źródła energii". Promotorem pracy był mgr inż. Dariusz Granat.
    - na szczeblu wojewódzkim sesji popularnonaukowej "Człowiek-Ekologia-Motoryzacja" I miejsce zajęli Marcin Mazur i Rafał Kot za wykonanie pracy "Ochrona środowiska przez wykorzystanie energii słonecznej jako alternatywnego źródła energii". Ponadto wyróżnienie otrzymały prace Artura Fury, Łukasza Heby i Dawida Skiby. Opiekunem uczniów był mgr inż. Radosław Moskal.
    - na sesji popularnonaukowej "Elektrotechnika i elektronika w świecie motoryzacji" III miejsce zajęli Łukasz Heba i Dawid Śledź za pracę pt. "Ogniwa paliwowe". Promotorem pracy był mgr inż. Dariusz Granat.

  • 2000/2001

  • - na sesji popularnonaukowej "Elektrotechnika i elektronika w świecie motoryzacji" I miejsce zajęła praca "Układ ESP" wykonana przez Marcina Sieńka i Mariusza Olecha. Opiekunem uczniów był mgr inż. Dariusz Granat. Ponadto wyróżnienie otrzymał Piotr Lech (opiekun dyr. W. Kołodziejczak).

  • 1999/2000

  • - na szczeblu wojewódzkim sesji popularnonaukowej "Człowiek-Ekologia-Motoryzacja" III miejsce zajęli Marcin Sieniek i Mariusz Olech z pracą zatytułowaną "Sonda Lambda". Opiekunem uczniów był mgr inż. Dariusz Granat.


     
    ^ Do góry ^