UCZNIOWIE THM W FINALE LIGI MŁODYCH LOGISTYKÓW
2015-12-28
Dodał: p. Katarzyna Pastuszka
Konkursy
Liga Młodych Logistyków, to konkurs wiedzy o logistyce dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Naukowe Koło Logistyki DIALOG.

Trzecia edycja konkursu to wydarzenie, które jest nową marką wśród nielicznych podobnych inicjatyw. Tegoroczna edycja konkursu jest  pierwszą edycją ogólnopolską.

"Logistyka jest ważną składową współczesnej działalności gospodarczej, a także zasłużoną dyscypliną naukową. Pragniemy utwierdzać młodzież w przekonaniu, że warto kontynuować kształcenie w tym kierunku." - komentują organizatorzy, których koło naukowe obchodzi w tym roku 17-lecie.

Liga Młodych Logistyków to rywalizacja zespołowa. Z każdej szkoły mogą wziąć udział w konkursie dwie trzyosobowe drużyny.

Zespół Szkół nr 3 w eliminacjach  reprezentowali następujący uczniowie: Drużyna A  - Sylwia Jeruzal, Wioletta Wielgus oraz Kamil Zygadło (klasa 4Tl), Drużyna B – Milena Chudziak (klasa 4 Tl), Agata Wojtyła (klasa 4 Tlo) i Marcin Nowak (klasa 3Tl). Opiekunem młodzieży jest  p. Katarzyna Pastuszka.
Pierwszy etap konkursu odbył się 11 grudnia 2015 r.  Wzięły w nim udział aż 164 zespoły, reprezentujące wszystkie województwa. Do finału, który odbędzie się 10 marca 2016 r.,  dostało się tylko 12 najlepszych zespołów.

Eliminacje składały się z rozwiązania testu oraz trzech zadań otwartych. Nie da się ukryć, że pytania i zadania otwarte były bardzo wymagające dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dlatego tym bardziej gratulujemy wszystkim finalistom, a w szczególności uczniom THM, którzy znaleźli się w dwunastce najlepszych zespołów w Polsce, a mianowicie: Sylwii Jeruzal, Wioletcie Wielgus i Kamilowi Zygadło. Jako jedyni będą reprezentować województwo świętokrzyskie podczas finału. GRATULUJEMY!!!!

Więcej informacji na http://www.nkl.ae.katowice.pl/