Nagrody dla naszych uczniów w konkursie „Polskie serce pękło. Katyń 1940”
2021-06-09
Dodał: p. Sylwester Szostak
Konkursy

8 czerwca gościliśmy w naszej szkole pana posła Andrzeja Kryja, który wręczył dyplomy, nagrody książkowe i drobne upominki trzem uczniom THM-u: Mikołajowi Głowackiemu (2 Tib ), Wiktorowi Niezgodzie ( 2 Tib) oraz Rafałowi Gruszce ( 1 Tia).

Uczniowie Ci wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Polskie serce pękło. Katyń 1940”. Jest to konkurs ponad podziałami, oddający cześć zamordowanym w Katyniu polskim obywatelom.

Uczniowie z klasy drugiej- Mikołaj i Wiktor- wykonali piękne prace graficzne, upamiętniające ofiary Katynia, a uczeń z klasy pierwszej – Rafał- napisał tekst piosenki nawiązujący do zbrodni katyńskiej. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ponad 4 tysiące uczniów szkół ponadpodstawowych.

Poseł Andrzej Kryj podkreślił, że bardzo cenne jest to, iż uczniowie nie tylko szkół ogólnokształcących, humaniści, ale także uczniowie szkół technicznych, umysły ścisłe, interesują się historią, literaturą, zgłębiają wiedzę, stanowiącą sedno naszej tożsamości i biorą udział w tak ważnych konkursach.

Pomysły, refleksje i rozważania młodych ludzi, zawarte w konkursowych pracach, są wartościowym materiałem edukacyjnym i badawczym. Nasi uczniowie zebrali pochwały, wyrazy uznania i sympatii.

Do udziału w konkursie zachęciła i koordynowała przygotowania  swoich uczniów polonistka - Renata Kowalska.

opracowała: Renata Kowalska