Dawid Wójtowicz laureatem, Aleksandra Kocjan finalistką V edycji OOSL Unwiersytetu Gdańskiego
2021-06-02
Dodał: p. Katarzyna Pastuszka
Olimpiady

Młodzież THM kształcąca się na kierunku technik logistyk corocznie dostarcza wielu powodów do dumy i zadowolenia dyrekcji szkoły, nauczycielom oraz swoim rodzicom.

28 maja 2021 r. po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół nr 3 wzięli udział w zawodach centralnych V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

W tym roku do sopockiego finału zakwalifikowali się uczniowie klasy 4 technik logistyk, a mianowicie Aleksandra Kocjan oraz Dawid Wójtowicz.

Zdolni i niesamowicie zaangażowni w branżę TSL młodzi logistycy THM zmierzyli się z tytanami logistyki z całej Polski.

Młodzież walcząca w zawodach centralnych musiała wykazać się olbrzymią wiedzą z zakresu transportu, spedycji i logistyki.

Te dynamicznie rozwijające się gałęzie gospodarki mające wpływ na działanie innych sektorów oraz rozwój nowoczesnych technologii, wymagają aktualnej wiedzy z zakresu takich dziedzin jak: prawo, ekonomia, organizacja i zarządzanie czy IT.

Uczniowie THM stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że posiadają imponujacą wiedzę kierunkową.

Dawid Wójtowicz został bowiem laureatem, a Aleksandra Kocjan finalistką V edycji OOSL.

Obydwoje są także finalistami Konkursu Logistycznego WSAiB w Gdyni.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna jest finansowana z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz środków własnych Wydziału Ekonomicznego, w tym środków pozyskanych od sponsorów zewnętrznych.

Cele olimpiady to m.in.: zainteresowanie uczniów szkół ponadpodstawowych problematyką spedycyjną ilogistyczną z perspektywą kontynuacji tych zainteresowań w charakterze studentów UG, upowszechnienie wiedzy i umiejętności oraz wykształcenie kompetencji społecznych w zakresie transportu, spedycji i logistyki, poszerzanie nauczanych treści ponad podstawy programowe kształcenia w zawodzie technika spedytora, technika logistyka, technika eksploatacji portów i terminali oraz magazyniera-logistyka.

Skład Komitetu Głównego stanowią: Przewodniczący: dr hab. Przemysław Borkowski, prof. UG, prodziekan ds. nauki Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz członkowie: dr hab. Monika Bąk, prof. UG, Dziekan Wydziału Ekonomicznego, Kierownik Katedry Ekonomiki Transportu UG prof. dr hab. Jan Burnewicz, Katedra Ekonomiki Transportu, Wydział Ekonomiczny UG, prof. dr hab. Mirosław Chaberek, Kierownik Katedry Logistyki, Wydział Ekonomiczny UG, mgr Bartłomiej Glinka, Prezes Zarządu Omida Logistics dr hab. Cezary Mańkowski, prof. UG, Katedra Logistyki, Wydział Ekonomiczny UG, prof. dr hab. Olgierd Wyszomirski, Kierownik Katedry Rynków Transportowych, Wydział Ekonomiczny UG.

Ola i Dawid wyruszyli do Sopotu pod opieka pani Magdaleny Kaniewskiej już 26 maja 2021 r. Czekały tam na nich atrakcje przygotowane przez władze uczelni oraz Komitet Główny OOSL, a mianowicie rejs statkiem po porcie Gdynia oraz zwiedzanie miasta.

Logistycy THM zajmują 3. miejsce w rankingu szkół średnich Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej Wydziały Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. To wynik 5 letniej pracy młodzieży pod opieka pani Katarzyny Pastuszki oraz pani Moniki Szczepańskiej - Gomuły.