Tegoroczny absolwent THM-u w finale IV Mistrzostw Polski Programistów PLC
2021-05-17
Dodał: p. Sylwester Szostak
Olimpiady

Do finału IV Mistrzostw Polski Programistów PLC zakwalifikował się tegoroczny absolwent Zespołu Szkół nr 3 – technik mechatronik – Patryk Batorski. Będzie on rywalizował z najlepszymi programistami z całej Polski w kategorii LOGO!.

Opiekunem młodego programisty jest mgr inż. Radosław Moskal.

Ze względu na pandemię, mistrzostwa odbędą się w formie online, w dniach 27 – 29.05.2021 r.

Celem wydarzenia jest nie tylko wyłonienie młodych i utalentowanych programistów PLC, ale także popularyzacja programowania automatyki przemysłowej wśród studentów i uczniów szkół średnich. Mistrzostwa rozgrywane są w 4 kategoriach – WAGO, LOGO!, MASTER i EKSPERT, ALGORITHMIC. W kategorii LOGO! startują uczniowie średnich szkół technicznych oraz studenci.Dla zwycięzców przygotowano wysokie nagrody finansowe oraz rzeczowe, zaś dla maturzystów wolny wstęp na wybrane kierunki studiów na Politechnice Wrocławskiej. Organizatorem Mistrzostw Polski Programistów PLC jest Politechnika Wrocławska - Wydział Elektryczny oraz Stowarzyszenie Naukowe Studentów „Automatyk”.

Należy przypomnieć, że uczniowie THM od początku odnoszą sukcesy w tych mistrzostwach. W I na 7 uczestników w ścisłym finale dwóch reprezentowało THM - Jan Mazurkiewicz i Konrad Wisowski, w II czterech -  Klaudia Sbriglio, Piotr Czekaj, Jakub Szwagierczak i Michał Strąpoć. Mistrzem Polski w kategorii LOGO! został Piotr Czekaj. Obecnie wszyscy są studentami Politechniki Wrocławskiej. Do finałów III mistrzostw zakwalifikowało się 4 uczniów - Karol Leżuch, Michał Kaczmarzyk, Karol Polak i Piotr Laskowski. Niestety problemy związane z pandemią COVID nie pozwoliły im wziąć udziału w zawodach.