Kolejny finalista olimpiady przedmiotowej w THM
2021-05-05
Dodał: p. Sylwester Szostak
Olimpiady

Uczeń naszej szkoły - Bartosz Rup został  finalistą  XIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej  im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy ”.

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” to olimpiada tematyczna adresowana do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów.  Zwycięzcy rywalizacji otrzymują cenne nagrody, dodatkowe punkty w rekrutacji na wybranych uniwersytetach oraz są zwolnieni z egzaminu maturalnego z historii.

Po pierwszej części zawodów finałowych, która polega na napisaniu wypracowania na jeden z pięciu obszernych tematów, Bartosz znalazł się w najlepszej trójce w naszym województwie. Jego praca została oceniona na szóstkę .Przygotowywał się do kolejnych etapów pod kierunkiem nauczycielki historii p. Małgorzaty Wawrzkiewicz.

Bartosz to kolejna „humanistyczna perełka” odkryta w THM. Już w drugiej klasie zaczął przejawiać zainteresowanie  językiem polskim, historią, wiedzą o społeczeństwie.

Bartek 30 kwietnia odebrał Świadectwo Ukończenia  Szkoły  z bardzo dobrymi wynikami i już ma sprecyzowane plany dalszej nauki . Przed Nim jeszcze  egzaminy maturalne  oraz druga część etapu centralnego olimpiady – życzymy powodzenia , zdobycia tytułu  laureata i  gratulujemy sukcesu