Stypendia Starosty Ostrowieckiego dla uczniów THM
2020-06-29
Dodał: p. Katarzyna Pastuszka
Wyróżnienia
25 czerwca 2020 roku wręczone zostały Stypendia Starosty Ostrowieckiego w wysokości 2000 zł dla najzdolniejszej młodzieży szkół ponadpodstawowych. Stypendia w kategorii dydaktycznej otrzymali Aleksandra Kocjan oraz Paweł Starachowski uczniowie klasy 3 technik logistyk Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. Serdecznie gratulujemy!
Aleksandra Kocjan to uczennica klasy trzeciej o specjalności technik logistyk Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. Od dwóch lat reprezentuje szkołę w ogólnopolskich olimpiadach i konkursach z zakresu branży TSL, odnosząc liczne sukcesy i wykazując się wyjątkowymi osiągnięciami edukacyjnymi.

W bieżącym roku szkolnym uzyskała tytuł finalistki IV Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego, tytuł laureatki konkursu  Liga Młodych Logistyków organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.
Uczennica został także finalistą Konkursu Logistycznego organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu i Administracji w Gdyni.

Ola jest uczennicą zdyscyplinowaną, sumienną, odznaczającą się pracowitością i zaangażowaniem w życie szkoły oraz wysoką kulturą osobistą. Zawsze wzorowo i z odpowiedzialnością wypełnia obowiązki wynikające ze Statutu Szkoły. Prężnie działa w Samorządzie Uczniowskim w sekcji reprezentacyjnej i artystycznej. Jest koleżeńska, godna zaufania, zawsze można na nią liczyć.
Jej pasją jest logistyka i z nią wiąże swoją przyszłość.  Ola uwielbia podróżować, lubi poznawać miejsca i  nowe kultury.

Paweł Starachowski to uczeń klasy trzeciej o specjalności technik logistyk Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św.
Reprezentuje szkołę od dwóch lat w ogólnopolskich olimpiadach i konkursach z zakresu branży TSL, odnosząc liczne sukcesy i wykazując się wyjątkowymi osiągnięciami edukacyjnymi.
W bieżącym roku szkolnym uzyskał tytuł finalisty IV Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego, tytuł finalisty XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.
Paweł został laureatem konkursu  Liga Młodych Logistyków organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, zajmując 3. miejsce w finale. Praca finałowa to opracowanie innowacyjnego rozwiązania na temat „Smart City” i wprowadzenia inteligentnego systemu transportowego – ITS w wybranym mieście.

Uczeń został także finalistą Konkursu Logistycznego organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu i Administracji w Gdyni.
W roku szkolnym 2019/2020 uzyskana przez ucznia średnia ocen za wyniki w nauce to  5,00.
Paweł jest uczniem odznaczającym się pracowitością, sumiennością, zaangażowaniem w życie szkoły oraz wysoką kulturą osobistą. Zawsze wzorowo i z odpowiedzialnością wypełniał obowiązki wynikające ze Statutu Szkoły.

Jego pasją jest nie tylko logistyka, której poświęca bardzo dużo czasu i z którą wiąże swoją przyszłość, ale także sport, który hartuje jego charakter. Paweł interesuje się piłką nożną oraz tenisem stołowym. Jest sędzią piłkarskim w Świętokrzyskim Związku Piłki Nożnej a w tenisie stołowym zajmuje zawsze czołowe miejsca w powiecie ostrowieckim. W tym roku szkolnym zajął 2. miejsce i awans na zawody wojewódzkie, które ze względu na pandemię niestety nie odbyły się.
Paweł jest młodym człowiekiem, który wyznaczył sobie cele i stanowczo dąży do ich osiągnięcia. Stał się wzorem do naśladowanie przez innych uczniów szkoły.