THM najlepszy w województwie i wśród najlepszych techników w kraju
2020-01-10
Dodał: p. Katarzyna Pastuszka
Wyróżnienia
Miesięcznik Perspektywy od wielu lat przygotowuje Ranking Liceów i Techników. Każdego roku setki tysięcy uczniów czeka na ten dzień, aby porównać licea i technika w całej Polsce oraz w swoim mieście. Od wyboru właściwej szkoły średniej zależy często całe dorosłe życie.
Dnia 09.01.2020 r. miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyniku Rankingu Liceów i Techników 2020, które odbyło się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Nasza reprezentacja w składzie: wicedyrektor Czesław Golis, pani Ewa Kaleta oraz uczniowie - Aleksandra Kocjan, Natalia Morgaś, Amadeusz Mazur, Paweł Starachowski oraz Dawid Wójtowicz (finaliści olimpiad i konkursów) odebrała nagrodę: 1. miejsce w województwie oraz 61. miejsce w kraju (z 1731 szkół  technicznych w Polsce). To olbrzymie wyróżnienie dla dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów naszej placówki.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

THM numerem 1 w województwie..

Triumf Technikum numer 3..