Uczniowie THM znów na podium
2019-03-28
Dodał: p. Katarzyna Pastuszka
Konkursy
22. uczniów Zespołu Szkół nr 3 kształcących się na kierunku technik logistyk zakwalifikowało się do finału VII edycji Konkursu Logistycznego organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni. Uczniowie klas: 2Tl, 3Tl, 4Tl i 4Tlm wyruszyli w środę, tj. 27 marca 2019 roku o godzinie 5.00 do Gdyni by zmierzyć się w zawodach finałowych z logistykami za całej Polski.
W finale rywalizowało 300 uczniów z 26 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, m.in. Olsztyna, Elbląga, Gdyni, Wejherowa, Starachowic, Szczecinka, Gdańska, Malborka, Krakowa, Tczewa, Pniew i innych miast.

Kacper Gębura z klasy 4 Tl pokonał wszystkich uczestników i zajął  1. miejsce w konkursie, a Iwona Nowak z tej samej klasy 2. miejsce na podium. Gratulujemy!!!

Test ułożył i opiekę merytoryczną nad konkursem sprawował kmdr dr inż. Marian Morawski z WSAiB Gdynia.

Po teście uczniowie mogli wysłuchać ciekawych prelekcji logistyków-praktyków: o wypadku statku MSC Zoe w kontekście ewentualnej awarii wspólnej - Arnold Laskowski i Joanna Bielińska z ATC Cargo SA, "Trzy słowa o spedycji" - Izabela Wardach z Northgate Logistics oraz "Jak zarobić, aby się nie narobić?" - Mikołaj Ptak, wykładowca WSAiB, manager dystryktu Coca Cola.

Opiekunem konkursu z ramienia ZS3 była pani Katarzyna Pastuszka, która zajęła się także organizacją wyjazdu, a opiekunkami młodzieży były pani Mirosława Iracka oraz pani Magdalena Kaniewska.

Jesteśmy niezwykle dumni z naszych logistyków.

Wyjazd uczniów  THM na VII edycję Konkursu Logistycznego odbył się dzięki uprzejmości władz Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św., PKS Ostrowiec Św. S.A. oraz sponsorom: ostrowieckiej firmie „Signal” oraz panu Januszowi Adamskiemu. Serdecznie dziękujemy.

WSAiB Gdynia..