"Turbolandeskunde"
2019-03-24
Dodał: p. Zbigniew Kaleta
Konkursy
8 marca odbył się w Zespole Szkół Nr 3 etap regionalny V edycji Ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego „Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. W konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego brało udział 8 trzyosobowych drużyn, które odpowiadały na pytania dotyczące Austrii. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z wielu dziedzin, m. in. geografii, historii, kultury, literatury, polityki tego kraju.

Zespół Szkół Nr 3 reprezentowali: Kacper Nowak, Jakub Letkiewicz i Jakub Kostrzewa z kl. 2 technik mechatronik. Ukończyli oni konkurs zajmując zaszczytne 3 miejsce. Przygotowaniem uczniów oraz organizacją konkursu zajęły się p. Monika Lipska-Kłos oraz p. Aneta Sadrak.

Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez PSNJN oraz Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.