Niekończące się sukcesy młodych logistyków THM w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych
2019-03-23
Dodał: p. Katarzyna Pastuszka
Olimpiady
Corocznie THM wprowadza do olimpiad logistycznych największą liczbę uczniów nie tylko z województwa świętokrzyskiego, ale z południowo-wschodniej części kraju.
Już 28 marca 2019 r. aż 22. uczniów THM weźmie udział w finale Konkursu Logistycznego Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni.
W tym tygodniu młodzież ZS3 świętowała także sukcesy odniesione na XI. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez WSL w Poznaniu.

8 marca natomiast odbył się w Zespole Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim okręgowy etap III Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej.
Tym razem do rozgrywki regionalnej przystąpiło 44 uczniów z Ostrowca Św., Staszowa, Opatowa i Starachowic, z czego 23 osoby to uczniowie THM-u.
Zakwalifikowanie się do etapu okręgowego to już olbrzymi sukces uczniów szkół województwa świętokrzyskiego.

Uczestnicy III Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej rozwiązywali test wielokrotnego wyboru z zakresu: ekonomiki transportu i polityki transportowej, spedycji i organizacji transportu, logistyki z uwzględnieniem magazynowania, dystrybucji i produkcji wyrobów gotowych. Należy podkreślić, iż tegoroczny test był dość skomplikowany i zaznaczenie wszystkich możliwych odpowiedzi do jednego pytania nie było łatwe.

Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizowana jest przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.
Komitet Główny OOSL opublikował 18 marca 2019 r. listę 75. najlepszych młodych logistyków w kraju, którzy zmierzą się w zawodach centralnych 12 kwietnia 2019 r. w Sopocie.
Z radością informujemy, iż kolejny raz wezmą w nim udział uczniowie THM, a mianowicie Iwona Nowak i Maciej Wątor. Serdecznie gratulujemy!!!