Finał Olimpiady Logistycznej z udziałem pięciu logistyków Zespołu Szkół nr 3
2019-03-22
Dodał: p. Katarzyna Pastuszka
Olimpiady
1 marca 2019 r. odbył się w Poznaniu finał XI Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki – pierwszą w Polsce uczelnię logistyczną. W gronie finalistów znaleźli się uczniowie THM, a mianowicie: Natalia Czarnecka, Iwona Nowak, Piotr Niewiadomski, Maciej Wątor oraz Wiktor Zych.
Do rozgrywki przystąpiło 75 najlepszych młodych logistyków z całego kraju, wyłonionych w eliminacjach szkolnych i okręgowych sponad 8,3 tysiąca uczniów z 314 szkół średnich z całej Polski.
W drodze po nagrody młodzież  miała  do pokonania finałowe pytania problemowe, sprawdzające nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim umiejętność jej wykorzystania w konkretnych sytuacjach zawodowych.

18 marca Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki. Mamy przyjemność poinformować, iż uczniowie THM zajęli czołowe miejsca w zawodach, a mianowicie: Piotr Niewiadomski, Maciej Wątor i Wiktor Zych zajęli miejsca w pierwszej dwudziestce i zostali zaproszeni na Galę Finałową, która odbędzie się 12 kwietnia 2019r. w siedzibie Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Uczniowie zostaną wówczas poinformowani o kolejności na podium.

Natalia Czarnecka uplasowała się natomiast na 26. miejscu, a Iwona Nowak na 33. miejscu.
Finalistom serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze ogłoszenie wyników 12 marca.
Opiekunami merytorycznymi były panie Mariola Jabłońska i Katarzyna Pastuszka.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Organizację olimpiady i promocję młodych talentów co roku wspierają sponsorzy. Złotymi Sponsorami XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej są: Dachser, DPD Polska, Imperial Logistics, Grupa Wędzikowski, Mahle, STILL Polska, TimoCom Soft- und Hardware GmbH oraz JAS FBG. Sponsorzy Srebrni to: DB Schenker,  Polski Komitet Narodowy EPAL, PEKAES.

Patronat medialny nad olimpiadą objęły: Eurologistics, LOG24.pl, Spedycje.pl, Polska Gazeta Transportowa, Forumtransportu.pl, TSL Biznes, Logistyka a Jakość, Nowoczesny Magazyn, Transport i spedycja, NM.pl, Warehouse Monitor, Pracujwlogistyce.pl, log4.pl, Top Logistyk, logistyczny.com, etransport.pl, transportet.pl, portallogistyczny.com, logistyka.net.pl.

Młodzi logistycy udali się do Poznania pod opieką pani Katarzyny Pastuszki – opiekuna olimpiady z ramienia ZS3, ale także wychowawcy młodzieży.
Po zawodach finałowych uczniowie ZS3 wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez eksperta ds. wdrożeń standardów GS1 panią Hannę Walczak – pracownika GS1 Polska poświęconych najnowszym informacjom z zakresu kodów kreskowych.