Dzisiaj jest .
 
»  Osiągnięcia uczniów


 
 
Zwycięstwo Natalii
2019-03-11
Dodał: p. Renata Kowalska
Konkursy
Uczennica klasy I technik logistyk - Natalia Morgaś - została laureatką pierwszego miejsca w półfinale V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Konkurs skierowany był do uczniów klas VIII szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego misją jest oddanie hołdu ofiarom zamordowanym w niemieckim, nazistowskim KL Ravensbrück oraz ocalałym, byłym więźniarkom obozu. Jak mówi Maria Lorens, pomysłodawczyni konkursu oraz córka byłej więźniarki KL Ravensbrück Katarzyny Matei - Jeśli echo ich głosów zamilknie, zginiemy.
8 marca 2019 r. w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach odbył się półfinał V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Udział zgłosiło 29 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego.

Zadaniem każdego z uczestników było przygotowanie maksymalnie jednego wybranego utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy na bazie wspomnień więźniarek KL Ravensbrück. Jury w składzie: Ewa Sorbian (pedagog, aktorka), Ilona Religa (historyk z Biura Edukacji Narodowej IPN w Kielcach) i Mateusz Żelazny (dziennikarz telewizyjny) przyznało pierwsze miejsce naszej uczennicy – Natalii Morgaś. Podczas ogłaszania werdyktu przewodnicząca Jury podkreśliła, że Natalia była jedyną recytatorką, przy ocenianiu której, skład komisji nie miał wątpliwości co do pierwszego miejsca.Doskonale zaprezentował się też Damian Ryczkowski z klasy 3 Tm, który zwrócił uwagę Jury i zgromadzonej publiczności.Natalia reprezentować będzie województwo świętokrzyskie na Gali Finałowej, która odbędzie się 4 kwietnia 2019 r. w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.

Nagrodą główną dla wszystkich finalistów – uczestników Gali Finałowej oraz ich opiekunów będzie kilkudniowy wyjazd do Niemiec do „Miejsca Przestrogi i Pamięci Ravensbrück” w terminie 14-17 czerwca 2019 r. Uczniów do konkursu przygotowała p. Renata Kowalska.
 
^ Do góry ^
   
Wszystko o praktykach zagranicznych naszych uczniów: praktyki.zs3ostrowiec.pl