Olimpiada "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"
2019-01-05
Olimpiady
Dwaj nasi uczniowie: Jakub Środoń i Michał Kurek zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921 – 1956. Żołnierze II Rzeczypospolitej – Żołnierze Niezłomni”.
Jakub Środoń z kl. 3Tl, Michał Kurek z kl. 4Tia oraz Karol Biernacki z kl. 3Teu reprezentowali THM w etapie międzyszkolnym Olimpiady, który odbył się 13 grudnia 2018 roku w VI LO im. J. Słowackiego w Kielcach. Zawody polegały na rozwiązaniu zadań w formie pisemnego testu z pytaniami zamkniętymi wielokrotnego wyboru oraz pytaniami otwartymi, które miały charakter interpretacji źródeł historycznych i wybranych zagadnień. Nasi technicy wykazali się wiedzą zarówno z zakresu tegorocznej tematyki Olimpiady (blok zmienny) jak i z zakresu całej historii (blok stały) rywalizując z powodzeniem z rówieśnikami ze szkół ogólnokształcących o profilu humanistycznym.  Zgodnie z regulaminem etap okręgowy Olimpiady odbędzie się w marcu 2019 roku. Gratulujemy awansu do kolejnego etapu!

Opiekunami naszych uczniów są – p. Małgorzata Wawrzkiewicz i p. Rafał Gieras.