Pięciu logistyków ZS 3 w finale Olimpiady Logistycznej WSL w Poznaniu
2018-12-16
Dodał: p. Katarzyna Pastuszka
Olimpiady
7 grudnia 2018r. odbył się II etap XI. Edycji Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Komitety okręgowe w 13 miastach w Polsce zorganizowały zawody dla  660. uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Po raz kolejny gospodarzem olimpiady dla województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego był plasujący się na 7. pozycji w Polsce wg rankingu WSL Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. (popularny THM).

Wśród 34. uczestników olimpiady, aż 10. stanowili uczniowie klas logistycznych THM, a mianowicie: Natalia Czarnecka, Wiktoria Kaczmarska, Iwona Nowak, Magda Nowak, Aleksandra Wyroda, Piotr Niewiadomski (finalista OL poprzedniej edycji), Patryk Myszkowski, Kamil Rybus, Maciej Wątor (laureat OL poprzedniej edycji) i Wiktor Zych.

Młodzież powitał organizator olimpiady Dyrektor ZS 3  mgr Czesław Golis wraz z gościem honorowym panią mgr Małgorzatą Sobieraj – zastępcą Rady Powiatu Ostrowieckiego.Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwał Komitet Okręgowy w skład, którego wchodzili: Czesław Golis, Katarzyna Pastuszka, Szymon Fojutowicz, Marzena Bręcławska oraz Halina Myśliwiec.

Uczestnicy Olimpiady Logistycznej musieli zmierzyć się z testem wielokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań dotyczących zagadnień logistycznych z wielu dziedzin, m.in. transportu, spedycji, produkcji, dystrybucji i  magazynowania towarów.

15. grudnia 2018r. zostały ogłoszone wyniki Olimpiady Logistycznej. Do finału, który odbędzie się 1 marca 2018r. w Poznaniu zakwalifikowała się piątka czwartoklasistów, a mianowicie: Natalia Czarnecka, Iwona Nowak, Piotr Niewiadomski, Maciej Wątor i Wiktor Zych, który uzyskał najlepszy wynik, odpowiadając prawidłowo na 19 z 25 pytań wielokrotnego wyboru.

Wspaniała organizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki zaangażowaniu dyrektora ZS 3 mgr Czesława Golisa, wicedyrektora – mgr inż. Piotra Leśniewskiego oraz opiekunów olimpiady z ramienia ostrowieckiej placówki, a zarazem nauczycieli zawodowych przedmiotów logistycznych – mgr Marioli Jabłońskiej oraz mgr Katarzyny Pastuszki a także wspaniałych, zaangażowanych i chętnych do pomocy uczniów klas logistycznych.

Olimpiada Logistyczna od lat jest nie tylko wspaniałą wizytówką szkoły, ale również skutecznym narzędziem popularyzowania logistyki wśród uczniów z całej Polski. W zeszłym roku  w dziesiątej,  jubileuszowej edycji OL wzięło udział prawie 9 tysięcy uczniów. To właśnie z tego powodu zarówno MEN, jak i ORE, co roku chętnie udzielają swojego patronatu nad olimpiadą.
To jednak nie koniec sukcesów logistyków THMu. 20 grudnia Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach ogłosi wyniki Ligi Młodych Logistyków, w której 13. grudnia młodzież THM także wzięła udział. Natomiast 8. marca 2019r. odbędzie się  etap okręgowy Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, do którego zakwalifikowało się aż 23 uczniów ZS 3 w Ostrowcu Św.
Młodzież po praz pierwszy w tym roku zgłosiła swój udział w Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Transportu i Logistyki oraz konkursie logistycznym Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Trzymamy kciuki i życzymy wielu sukcesów!