Młodzi logistycy ZS 3 znów sięgają po miejsca finałowe w olimpiadach przedmiotowych
2018-11-19
Dodał: p. Katarzyna Pastuszka
Olimpiady
Młodzież klas logistycznych Zespołu Szkół nr 3 corocznie bierze czynny udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, m.in. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez pierwszą w Polsce uczelnię logistyczną, czyli Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno – Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego oraz w konkursie „Liga Młodych Logistyków” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Zawody przedmiotowe mają na celu: zainteresowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych problematyką spedycyjną i logistyczną z perspektywą kontynuacji tych zainteresowań w charakterze studentów, upowszechnienie wiedzy i umiejętności oraz wykształcenie kompetencji społecznych w zakresie spedycji i logistyki oraz poszerzanie nauczanych treści ponad podstawy programowe kształcenia w zawodzie technika logistyka. Możliwość rywalizacji i weryfikacji swojej wiedzy i umiejętności działa niezwykle motywująco.
Uczniowie odnoszą corocznie sukcesy na szczeblu nie tylko okręgowym, ale także centralnym w/w olimpiad.
W zeszłym roku Maciej Wątor uczeń klasy trzeciej o profilu technik logistyk uplasował się na szóstym miejscu w Polsce Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, a jego kolega z klasy Piotr Niewiadomski na 11. miejscu. Piotr znalazł się także wśród finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej wraz z Wiktorem Zychem, który już w drugiej klasie technikum znalazł się w gronie najlepszych 50. logistyków w Polsce.
Młodzież fascynuje się zagadnieniami związanymi z branżą TSL. Dużo czasu poświęcają nauce z zakresu transportu, spedycji, produkcji, dystrybucji, zaopatrzenia i szeroko pojętym zarządzaniem przedsiębiorstwem.
W roku szkolnym 2018/2019 do etapu okręgowego OOL zakwalifikowało się 10 uczniów klas czwartych. Zawody okręgowe odbędą się 7 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. Szkoła po raz kolejny będzie gościła młodzież wraz z opiekunami z  sąsiadujących województw.
W zeszłym tygodniu, a mianowicie w piątek 16.11.2018 roku o godzinie 11:00 odbył się etap szkolny OOSL, w którym wzięło udział 39 uczniów klas logistycznych THM.
Wyniki I etapu III OOSL będą opublikowane 30 listopada 2018r. Uczniowie czekają na nie z niecierpliwością.
Natomiast 13. grudnia br. rusza kolejna edycja konkursu „Liga Młodych Logistyków” w którym THM także będzie zaangażowany.
Opiekun młodzieży pani Katarzyna Pastuszka w tym roku szkolnym dodatkowo zachęciła uczniów do wzięcia udziału w VIII edycji Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę  Logistyki i Transportu we Wrocławiu  oraz konkursie logistycznym Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!