Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych
2018-11-08
Sport
W dniu 27 września 2018 roku na obiektach MOSiR „Gutwin” zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych, które były Inauguracją Sportowego Roku Szkolnego 2018/19 w Powiecie Ostrowieckim. Ceremonii otwarcia w imieniu Starosty Ostrowieckiego  Zbigniewa Dudy dokonał wiceprzewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego  Wiesław Kepel. Zwycięskie zespoły otrzymały puchary, dyplomy i medale. Podtrzymane zostały zasady współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych wypracowane w poprzednich latach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych startowało sześć drużyn dziewcząt i dziewięć zespołów chłopców. Razem 180 osób.

WYNIKI:
Dziewczęta:
1. ZSOMS
2. LO nr II - 50 pkt do współzawodnictwa sportowego
3. LO nr III - 40 pkt
4. LO nr I - 35 pkt
5. ZS nr 3 - 30 pkt
6. ZS nr 1 - 25 pkt

Chłopcy:
1.    ZSOMS
2.    ZS nr 3/1- 50 pkt do współzawodnictwa sportowego 2018/2019
3.    LO nr III - 40 pkt
4.    ZS nr 2 - 35 pkt
5.    LO nr I - 30 pkt
6.    LO nr II - 25 pkt
7.    ZS  nr 1 - 20 pkt
8.    CKZ i U - 15 pkt
9.    ZS nr 3/2  poza konkursem (faktycznie 5-e miejsce)
Z drugiej drużyny naszej szkoły wyróżnili się: Karol Waza {czas 3.05,50}, Mateusz Niekurzak (3,07,20) oraz Łobaz Kacper  (3.05,30)
Skład zespołu:
ZS nr 3/1: Szemraj Filip, Bidziński Kamil, Karbowniczek Artur, Kaczmarczyk Jakub, Niekurzak Mateusz, Kot Michał, Miechowicz Tomasz, Siewierski Norbert, Szlichta Patryk, Miśkiewicz Kacper, Nowak Kacper. Opiekun - Igor Paluch.

Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św., Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali Aleksandra Chmielewska i Wiesław Kepel. Zawody sędziowali: Kazimierz Jaros- sędzia główny,Zbigniew Sępień sędzia start -meta, Andrzej Sokół, Jarosław Słodkiewicz oraz młodzież SMS. Biuro zawodów prowadzili: Aleksandra Chmielewska Małgorzata Pietruszka, Tomasz Stefankiewicz i Wiesław Kepel. Opiekę medyczną zapewniło Harcerskie Centrum Ratownictwa Medycznego w Ostrowcu Św.