Kolejny sukces młodych informatyków ZS3
2018-10-31
Konkursy
Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim Łukasz Bednarowski (absolwent 2018), Natalia Fitowska oraz Dawid Bidziński z kl. 4Tib (technik informatyk) zostali laureatami Krajowego Konkursu Naukowego E(x)plory, który swój finał miał w Pomorskim Parku Technologicznym w Gdyni w dniach 24 do 26 października 2018 r. Za aplikację na urządzenia mobilne „Help at hand”, której opiekunem był mgr inż. Dariusz Granat, uzyskali nagrodę specjalną w kategorii Innowacja Społeczna - stypendium naukowe w wysokości 3000 zł. Nasi uczniowie nie tylko rywalizowali z najlepszymi młodymi naukowcami z całej Polski, ale też nawiązywali kontakty naukowe oraz korzystali z życzliwych podpowiedzi przedstawicieli świata nauki.