Szkolny etap XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez WSL w Poznaniu
2018-10-07
Olimpiady
Dnia 04.10.2018r. rozpoczęła się  XI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
Olimpiada Logistyczna od lat jest wizytówką Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, ale również skutecznym narzędziem popularyzowania logistyki wśród uczniów z całej Polski (tylko w zeszłym roku w konkursie wzięło ich udział prawie 9 tysięcy). To właśnie z tego powodu zarówno MEN, jak i ORE, co roku chętnie udzielają  swojego patronatu nad olimpiadą.
Uczniowie klas: 2 Tl, 3Tl, 4Tl oraz 4Tlm wzięli udział w szkolnym etapie w/w olimpiady.
I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 25 pytań. W ciągu 40 minut młodzi pasjonaci logistyki musieli znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. trudnych dylematów w gospodarowaniu zapasami, kosztów magazynowania i obsługiwania zapasów, zarządzania transportem, planowania produkcji, planowania dystrybucji, automatycznej identyfikacji w logistyce itp. Wyniki I etapu będą znane około 27 października. Uczniowie, którzy osiągną najlepsze rezultaty zmierzą się w II turze, która odbędzie się 7 grudnia br.
Ważne daty OOL:
  • Etap I – 04.10.2018
  • Etap II – 07.12.2018
  • Etap III – 01.03.2019
  • Gala – 12.04.2019

Warto pamiętać również o nagrodach wśród, których znajdują się darmowe studia I i II stopnia na WSL, zwolnienie z egzaminu zawodowego oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
Uczestnikom życzymy powodzenia!