RESETUJ SMOG
2018-06-22
Dodał: p. Zbigniew Kaleta
Konkursy
W dniu 20 czerwca 2018 r. zostały ogłoszone wyniki powiatowego konkursu edukacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych RESETUJ SMOG, zorganizowanego przez Wydział Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. W konkursie brały udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne i placówki oświatowe naszego powiatu. Tematyka konkursu miała na celu uwrażliwienie młodzieży na problemy ekologiczne, powodowane przez zanieczyszczenie powietrza.

Praca plastyczna Basi Podgórskiej, uczennicy klasy 1 Tm naszej szkoły, zajęła II miejsce. Wyróżniała się na tle pozostałych wspaniałą kolorystyką i ciekawą formą. Smok wawelski w pracy Basi symbolizował smog, który pomarańczową łuną przykrywał bezcenne zabytki Krakowa: Sukiennice, kościół Mariacki, kamieniczki wokół rynku.

Gratulacje dla naszej utalentowanej uczennicy. Opiekun: Mariola Jabłońska.