OLIMPIADA INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI - 2018 Blok B - Wynalazczość
2018-05-04
Olimpiady
Dnia 14.04.2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach odbyły się eliminacje wojewódzkie Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości „Blok B – Wynalazczość”.

Zespół Szkół nr 3 – THM reprezentowało czterech uczniów z klasy drugiej technik mechatronik: Michał Kaczmarzyk, Karol Leżuch, Karol Polak, Piotr Laskowski (rezerwowy). Organizatorem olimpiady był Wojewódzki Ośrodek Techniki i Wynalazczości w Kielcach. W tym roku honorowy patronat OITiW sprawowali: Danuta Krępa - Starosta powiatu starachowickiego i Janusz Czyż - Okręgowy Inspektor Pracy w Kielcach.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Wit Flis - Przewodniczący Komitetu Okręgowego, Prezes Wojewódzkiego Ośrodka Techniki i Wynalazczości w Kielcach, Marek Pasternak - Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Techniki i Wynalazczości w Kielcach oraz Wojciech Klejman - rzecznik patentowy.
Fundatorami nagród rzeczowych byli: Starosta powiatu starachowickiego, Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach, Wojewódzki Ośrodek Techniki i Wynalazczości w Kielcach.

Olimpiada składała się z dwóch części: pierwsza część pisemna (30 pytań testowych i 3 zadania problemowe) oraz druga - część ustna. Gdy komisja sprawdzała prace, młodzież wraz z opiekunami uczestniczyli w przygotowanym przez p. Stanisława Golmento przedstawiciela OIP w Kielcach prezentacji na temat: „Bezpieczeństwo uczniów w szkole”. Podziękowanie dla p. Stanisława za wieloletnią współpracę złożyły p. Grażyna Małecka - dyrektor ZSZ nr 2 w Starachowicach oraz p. Edyta Dubieniecka - opiekun olimpijczyków.

Do drugiej części eliminacji zakwalifikowało się 10 uczniów z najwyższymi wynikami z eliminacji pisemnych. Wśród nich znalazło się dwóch uczniów z THM: Karol Leżuch (8 miejsce) i Michał Kaczmarzyk (9 miejsce).

Drużynowo THM uplasowało się na czwartym miejscu w województwie, tracąc do trzeciego zaledwie jeden punkt. Uczniów do olimpiady przygotowywały: mgr Elżbieta Mendyk oraz mgr Dorota Moskal. Z ramienia FSNT – NOT zawody obserwował mgr inż. Radosław Moskal.

Serdecznie dziękujemy gospodarzom za życzliwe i ciepłe przyjęcie!

Link do fotorelacji: