X Ogólnopolskia Olimpiada Logistyczna
2018-04-29
Dodał: Natalia Fitowska
Olimpiady
Maciej Wątor laureatem X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, Piotr Niewiadomski i Kacper Baran – finalistami!
13 kwietnia 2018 r. w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala podsumowująca jubileuszową – X edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
Celem Olimpiady jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół ponadgimnazjalnych i policealnych problematyką logistyczną, jak również podnoszenie poziomu nauczania i upowszechnianie nowoczesnej wiedzy logistycznej.

Organizatorem Olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, a Patronat Merytoryczny sprawuje Instytut Logistyki i Magazynowania i Polskie Towarzystwo Logistyczne. Olimpiada jest objęta Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

W tegorocznej, jubileuszowej, Olimpiadzie wzięło udział 8745 uczniów z 284 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do finału dotarło 62 uczestników reprezentujących 46 szkół. Wśród finalistów znalazło się aż trzech przedstawicieli Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim: Maciek Wątor, Piotr Niewiadomski i Kacper Baran.

Na uroczystej Gali ogłoszono wyniki dwudziestu najlepszych logistyków w Polsce.
Bardzo wysokie, bo 6 miejsce w kraju i tytuł Laureata Olimpiady wywalczył Maciek Wątor - uczeń klasy III logistycznej. Oprócz tytułu i zwolnienia z pisemnej części egzaminów kwalifikacyjnych, zdobył indeks WSL – pierwszej uczelni logistycznej w kraju i cenne nagrody materialne, ufundowane przez sponsorów Olimpiady, min. wysokiej klasy telefon.
Piotr Niewiadomski zajął 13. miejsce w kraju i oprócz tytułu finalisty, zwolnienia z części pisemnej egzaminów zawodowych, dostał nagrody rzeczowe, min. tablet.
Kacper Baran jako finalista również zagwarantował sobie zwolnienie z części pisemnej egzaminów kwalifikacyjnych i dostał nagrody.

Opiekunem finalistów i organizatorem Olimpiady z ramienia Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim jest nieprzerwanie od 9 lat pani Alicja Żuchowska. W tym czasie w rankingu szkół logistycznych Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce w kraju.
Spektakularne sukcesy uczniów nie byłyby możliwe bez wsparcia Dyrekcji Szkoły zarówno w zakresie przygotowań, organizacji etapu okręgowego Olimpiady, jak i finansowania wyjazdów uczestników i opiekuna do Poznania.