TURNIEJ SZACHOWY SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH O PUCHAR STAROSTY
2018-04-17
Dodał: Natalia Fitowska
Turnieje
W dniu 10.04.2018r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbył się Turniej Szachowy szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Ostrowieckiego. Organizatorami zawodów byli: Stowarzyszenie Szachowe ,,Hetman’’, Szkolny Związek Sportowy oraz nauczyciele CKZiU Dorota Żak, Edyta Skowron.
Sędzią głównym zawodów był pan Jarosław Choina. W turnieju wzięło udział 37 zawodników z 7 szkół ponadgimnazjalnych – LO nr I, LO nr II, LO nr III, ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 3 i CKZiU.

W kategorii drużynowej grupa z ZS nr 3 w składzie: Dziewirz Krzysztof (kl. 3Teu), Przysucha Michał (kl. 3Tia), Siewierski Norbert (kl. 1Tia) pod opieką P. Igora Palucha zajęła 2 miejsce.
W klasyfikacji indywidualnej wśród pierwszej piątki znaleźli się: Dziewirz Krzysztof na miejscu 5 oraz Przysucha Michał z miejscem 6.

Naszą szkołę reprezentowali również następujący uczniowie: Siwierski Norbert, Gajuk Piotr, Winiarki Dawid, Szeląg Sebastian, Budzich Damian, Reszczyk Krystian, Czajkowski Jakub, Waza Karol.
Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk dyrektora CKZiU Marcina Sitarza puchary i dyplomy, a zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej dyplomy i nagrody książkowe.