Kolejne sukcesy logistyków ZS nr 3
2018-04-11
Dodał: p. Katarzyna Pastuszka
Olimpiady
Po raz kolejny uczniowie klas logistycznych Zespołu Szkół nr 3 znaleźli się w finale II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Zeszłoroczny finalista OOSL Wiktor Zych oraz tegoroczny finalista Olimpiady Logistycznej organizowanej przez WSL w Poznaniu Piotr Niewiadomski  zmierzyli się 6 kwietnia br. w zawodach centralnych  z  59. uczniami z całej Polski kształcącymi się na kierunku technik spedytor oraz technik logistyk plasując się na wysokich pozycjach, a mianowicie: Wiktor Zych - miejsce 13., Piotr Niewiadomski – miejsce 14. zyskując tytuł finalisty II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, indeks na wszystkie kierunki Uniwersytetu Gdańskiego oraz nagrody od sponsorów za udział w finale. Serdecznie gratulujemy!

Opiekunem uczniów oraz opiekunem szkolnym OOSL jest mgr Katarzyna Pastuszka – nauczyciel logistycznych przedmiotów zawodowych w ZS nr 3 w Ostrowcu Św. Opiekunami merytorycznymi uczniów są także mgr Ewa Kaleta oraz mgr Mariola Jabłońska.

Komitet Organizacyjny OOSL zadbał o wszystkich uczestników olimpiady zapewniając im w przeddzień zawodów centralnych wizytę studyjną w Porcie Gdynia S.A. oraz wizytę w Muzeum Emigracji w Gdyni. Opiekunowie uczniów wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez panią dr Agnieszkę Szmelter – pracownika naukowego UG, dotyczącym wykorzystania programów informatycznych i zasobów internetu na zajęciach zawodoznawczych z zakresu transportu.

Sponsorzy zapewnili uczestnikom nocleg w trzygwiazdkowym „Hotelu Molo” w centrum Sopotu oraz pełne wyżywienie podczas dwudniowego pobycie w Trójmieście.
Przychylne władze  w osobie  prodziekana ds. nauki dr hab. Przemysława Borkowskiego profesora nadzwyczajnego oraz  sympatyczna i gościnna  kadra wydziału, a mianowicie  mgr Adam Borodo, mgr Magdalena Jażdżewska-Gutta, mgr Agnieszka Ważna, mgr Dariusz Weiland oraz dr Maria Matusiewicz zadbali o uczestników podczas pobytu w Sopocie. Serdecznie dziękujemy!

Po dwudniowej emocjonującej wyprawie finaliści OOSL szczęśliwie wrócili do Ostrowca.
Uczniowie ZS nr 3 po raz kolejny udowodnili, że ich wiedza z zakresu transportu, spedycji i logistyki jest na najwyższym poziomie, co potwierdzają także marcowe wyniki  egzaminów zawodowych na kierunku technik logistyk.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uczniowie THM znów znajdą się w gronie finalistów OOSL w Sopocie.
Zachęcamy do udziału za rok!